Вільям Тейлор
Вільям Тейлор 5 канал

Перший брифінг нового посла США: реакція на ситуацію в ПАРЄ та можлива зустріч Трампа з Путіним

Читайте по-русски
Тимчасово повірений у справах США зауважив, що був вражений роботою української делегації в ПАРЄ

Реакція США на повернення російської делегації в ПАРЄ та майбутня зустріч Трампа із Путіним в Японії. Про це і не тільки говорив з журналістами тимчасово повірений у справах США Вільям Тейлор. Подробиці чула кореспондентка "5 каналу" Евеліна Михайленко.

Вільям Тейлор очолює посольство США вже тиждень. Сьогодні відбулася його перша велика прес-конференція. Заявив, що із задоволенням повернувся до України (протягом 2006-2009 років він уже працював послом у Києві).

Під час спілкування з журналістами була порушена і найгучніша новина останнього дня – ситуації щодо ПАРЄ. Дипломат наголосив, що США послідовно виступали проти ухваленої резолюції. Зауважив, що попри результат, дуже вражений роботою української делегації.

"Ви знаєте, Сполучені Штати не є членом Ради Європи. Але ми виступали проти повернення Росії до РЄ. І ми свою позицію чітко висловлювали. На нас справило враження зусилля української команди в ПАРЄ, яких вони доклали, щоб не дати можливості РФ повернутися до організації", – зазначив тимчасово повірений в справах США.

Серед інших тем, Тейлор визнав, що якщо американський та російський лідери – Дональд Трамп і Володимир Путін – зустрінуться на саміті "Великої двадцятки" в Японії, то це буде гарна нагода ще раз порушити питання звільнення українських військовополонених та бранців Кремля.

"Якщо президент Трамп зустрінеться з президентом Путіним в Японії, це буде гарна нагода порушити питання щодо звільнення 24 ув'язнених моряків та інших політичних в'язнів. Це одна з причин, щоб така зустріч відбулася", – заявив дипломат.

Попередній матеріал
Україна відкликала посла зі Страсбурга для консультацій – через повернення Росії до ПАРЄ
Наступний матеріал
Чубаров порівняв передвиборчу кампанію Медведчука з розбещенням