Фото ЛігаБізнесІнформ

Переговори у Брюсселі: Росія продовжує затягувати асоціацію між Україною та ЄС

  Представник Росії стверджує, що шанси домовитися з Києвом щодо асоціації Україна-ЄС малі.

  Експерти Росії, України та Європейського союзу протягом місяця опрацьовуватимуть питання, які Москва має у зв'язку з повною імплементацією угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Як передає BBC Україна, про це заявив голова мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв.

  Шанси домовитися є, однак не дуже великі, сказав міністр за підсумками консультацій з єврокомісаром із торгівлі Сесілією Мальмстрьом і керівником МЗС України Павлом Клімкіним у Брюсселі. Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв наголосив, що не бачить жодних ознак того, що сторонам вдасться досягти компромісу.

  Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", у спільних операційних висновках Єврокомісії, РФ та України за результатами переговорів, поширених прес-службою представництва ЄС в Україні, зазначено: "З огляду на відмінності в поглядах учасники погодилися доручити експертам продовжити роботу на технічному рівні з метою розробити до жовтня 2015 року план із практичними рішеннями проблем, порушених Росією у зв'язку з реалізацією глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, як це зазначено в спільних оперативних висновках від 18 травня 2015 року", - заявили сторони, що брали участь у переговорах. Учасники домовилися зустрітися ще раз у листопаді 2015 року.

  Угоду про асоціацію між ЄС та Україною Київ ратифікував у вересні минулого року. 12 лютого 2015 року була ухвалена декларація на підтримку "пакета заходів щодо реалізації Мінських угод". 

  Попереднє застосування угоди про асоціацію розпочнеться 1 січня 2016 року. Набрання чинності його економічної частини, що стосується створення зони вільної торгівлі з ЄС, затягується через позицію Росії. Москва наполягає на підписанні документа на додаток до угоди. У разі, якщо цього не станеться, Росія має намір скасувати торгівельні пільги для України та встановити ембарго на продовольство.

  Попередній матеріал
  Криза у ВР може настати в лютому-березні 2016 року - Стецьків
  Наступний матеріал
  Фесенко: Лад у коаліції буде, але "це шлюб без любові"
  Теги:
  Loading...