прес-служба Президента України

Парламент ухвалив у першому читанні закон про державне фінансування політичних партій

  Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект Закону про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування політичних партій).

  Як повідомляє УНІАН, за це рішення проголосували 237 народних депутатів із 332, зареєстрованих у сесійній залі. Законопроектом у статті 87 Кодексу "Видатки, що здійснюються з Державного бюджету України" встановлюється, що до видатків, що здійснюються з Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 5 частини другої статті 67-1 цього Кодексу), належать видатки на державне фінансування політичних партій у формах, визначених законом.

  Як зазначається у пояснювальній записці, законопроект має на меті створити передумови для впровадження державного фінансування політичних партій починаючи з 2017 року. "Прийняття законопроекту дозволить врахувати видатки на державне фінансування статутної діяльності політичних партій у проекті Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, а також у законопроектах про Державний бюджет України на наступні роки", - зазначається у пояснювальній записці.

  Зауважується також, що йдеться про видатки на державне фінансування статутної діяльності політичних партій, не пов'язаної з їхньою участю у виборах, а також на відшкодування витрат партій на передвиборну агітацію під час чергових та позачергових виборів народних депутатів України.

  Нагадаємо, сьогодні парламент також ухвалив закони, які мають розблокувати отримання від міжнародних партнерів $3,2 млрд. Окрім цього Рада прийняла постанову про направлення внесеного Президентом України проекту змін до Конституції до Конституційного суду.

  Попередній матеріал
  Учасники АТО будуть нагороджені спеціальним нагрудним знаком від Генштабу
  Наступний матеріал
  У США легкомоторний літак здійснив посадку на автомобільному шосе