Пайєтт 5.ua

Пайєтт: Корумповані судді в Україні досі не покарані, люстрація має бути завершена

  Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що корумповані судді в Україні залишаються безкарними, а тому процес їх люстрації повинен бути завершеним.

  Про це йшлося в його виступі на конференції Бізнес-ради США-України та Київської школи економіки, передає УНІАН.

  Посол наголосив, що українська влада повинна продовжувати впроваджувати реформи в напрямку зміцнення незалежності, відповідальності та цілісності судової системи."Перше: Україна може впровадити закон щодо відновлення довіри у судовій системі. Люстрація не закінчена. Після того як уже цей процес триває більше року, корумповані судді все ще займають свої посади. Судді залишаються безкарними, коли вони зневажають права людини або демонструють презирство до верховенства права", - зазначив дипломат.

  При цьому Пайєтт зауважив, що "тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції потребує більше часу, щоб її життєво важлива робота була завершена". Судовій системі слід прислухатися до рекомендацій комісії, щоб люстраційний процес приніс справжні результати, додав посол.

  Він також звернув увагу на необхідність зміцнення судового самоуправління, щоб українські суди могли працювати без політичного втручання і корупції. "Коли впливова або корумпована людина телефонує, намагаючись отримати судове рішення... Суддя повинен бути спроможним покласти слухавку і бути впевненим, що він захищений незалежністю судової системи", - сказав Пайєтт.

  Нагадаємо, як заявила в ефірі "5 каналу" заступник директора Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Катерина Журба, розгляд суддями Конституційного суду, які сприяли узурпації влади Януковичем, закону про очищення влади є конфліктом інтересів.

  Попередній матеріал
  Конституційна комісія розгляне петицію про зменшення кількості депутатів ВР до 100 осіб
  Наступний матеріал
  Венеціанська комісія надала остаточний висновок про зміни до Конституції щодо правосуддя
  Теги:
  Loading...