Радио Свобода

Опозиціонери-втікачі путінського режиму започаткували в Києві "Російський центр"

  У київському Будинку кіно в неділю, 11 жовтня 2015 року, відбувся установчий з'їзд політичної організації "Руський центр", що об'єднала близько 30 противників путінського режиму, зокрема, російських націоналістів.

  Про це повідомляє "Радио Свобода".

  За інформацією видання, "всі вони змушені були покинути Росію через політичні репресії і зараз намагаються створити в Україні опозиційну до Кремля організацію, яка підпільно буде діяти на території Російської Федерації".

  Новостворена організація ключовим своїм завданням вважає, як підкреслювали делегати з'їзду, "сформувати в Україні організаційну складову російського революційного націоналізму, визначити правильну стратегію російській визвольному рухові і далі коригувати тактику".

  Один із засновників "Російського центру" Денис Вихорев заявив: "Наша кінцева мета – створення інфраструктури протесту в Росії. Тут ми створюємо Центр як фактор впливу на внутрішню політику Росії. Можна сказати, що український Майдан звільнив не тільки своїх політичних в'язнів, але і російських, тому що не тільки я, але і багато з тих, хто бере участь у цьому з'їзді і є засновниками нової організації у себе на батьківщині, звичайно ж, перебували б за ґратами, якби не Україна".

  На думку Вихорева, основний склад членів "Російського центру" буде в Росії, які "будуть вести підпільну роботу". "Наш обов'язок – створити організацію, яка буде роз'яснювати і давати по руках всякому роду чекістському непотребу", – наголосив він.

  За інформацією видання, серед засновників "Російського центру" – російські опозиціонери і учасники антитерористичної операції на території Донбасу, зокрема, "кіборг" Ілля Богданов – колишній офіцер ФСБ Росії, боєць українського добровольчого корпусу, який попросив політичного притулку в Україні.

  Нагадаємо, 8 вересня 2015 року російські опозиціонери не змогли домогтися через Верховний суд реєстрації на виборах. 

  Попередній матеріал
  В Україні створять кіберполіцію - Аваков
  Наступний матеріал
  На Запоріжжі співробітники СБУ упіймали поплічника так званої "ДНР"
  Теги:
  Loading...