i.ytimg.com

ОБСЄ відкрила в Києві місію зі спостереження за місцевими виборами в Україні

  Бюро з демократичних інституцій і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ/БДІПЛ) в середу офіційно відкрило в Києві місію зі спостереження за місцевими виборами в Україні, що відбудуться 25 жовтня 2015 року.

  За ходом голосування слідкуватимуть 600 короткострокових спостерігачів. Про це розповіла голова місії ОБСЄ/БДІПЛ Тана де Зулуета на брифінгу в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Нині місія складається із 16 експертів, які працюватимуть у Києві, а найближчим часом прибудуть ще 100 довгострокових спостерігачів, які мають намір виконувати мандат на місцях. "Місія оцінюватиме виборчий процес із погляду його відповідності його зобов'язанням ОБСЄ, іншим зобов'язанням і стандартам демократичних виборів, а також національному законодавству. Нас не цікавить результат виборів, нас цікавить процес", - наголосила Тана де Зулуета.

  Голова місії зазначила, що спостерігачі вивчать процес реєстрації кандидатів у депутати всіх рівнів, хід передвиборної агітації, роботу органів, що відповідають за управління виборчим процесом, дотримання внутрішнього виборчого законодавства. Крім того, буде проведено моніторинг ЗМІ.

  "У день виборів, 25 жовтня, за ходом голосування спостерігатимуть 600 короткострокових спостерігачів, відповідний запит ми вже зробили в усі країни-члени організації. Процес нашої звітності також відбуватиметься за звичайною процедурою: ми надамо проміжний звіт до дня виборів, попередні результати ми оголосимо на прес-конференції 26 жовтня. Орієнтовно через вісім тижнів ми надамо повний звіт, який також міститиме рекомендації", - поінформувала Тана де Зулуета.

  Щодо особливостей роботи спостерігачів БДІПЛ у зоні АТО на сході України, Тана де Зулуета сказала: "Ми спиратимемося на рішення українського уряду. Як тільки буде визначено населені пункти, в яких відбуватиметься голосування, ми регулюватимемо кількість спостерігачів, яких буде туди направлено. Крім того, ми стежитимемо за тим, щоб виконувалися мінімальні вимоги для нашої роботи, особливо ті, які стосуються питань безпеки. Для нас важливо, щоб у наших спостерігачів була свобода пересування". За її словами, особливо увагу спостерігачі приділять тому, щоб у тимчасово переміщених осіб були адекватні умови для голосування.

  Крім того, за інформацією УНІАН, голова місії заявила, що ОБСЄ відмовилася спостерігати за псевдовиборами в "ДНР" і "ЛНР". Вона нагадала, що місія працює на місцевих виборах в Україні на запрошення української влади за власною методологією. "Ми не можемо приймати запрошення до якогось утворення, яке не є державою-членом ОБСЄ і яке не зможе забезпечити необхідні умови".

  Як повідомляв 5.ua, місцеві вибори на Донбасі не проводитимуться 25 жовтня у 122 населених пунктах, підконтрольних Україні. Також вибори не відбудуться в окупованих містах та прифронтових населених пунктах, серед яких Щастя та Попасна. У Маріуполі та Лисичанську голосування відбудеться, хоча ці міста також були у поданні керівників регіону.

  Попередній матеріал
  Під стінами Ради відбувся мітинг-реквієм за загиблими 31 серпня
  Наступний матеріал
  ЄС солідарний з Україною у питаннях безпеки та боротьби з корупцією - Юнкер