5.ua

Обама заявив, що Росія витрачає ресурси на підтримку України

  Історична промова Обами в Конгресі – востаннє на своїй посаді він звернувся до конгресменів зі спічем "Про стан держави". Згадав президент Сполучених Штатів і про Україну. Щоправда, його слова про нашу державу спричинили неоднозначну реакцію.

  Оплесками й усмішками зустрічали президента у Конгресі. Обама розповів про головні вектори розвитку країни, більшу частину говорив про внутрішню політику - зростання економіки, реформу охорони здоров’я, подолання соціальної нерівності. Щодо зовнішньої політики - переконував щодо виключної ролі США на мапі світу.

  Водночас Обама запевнив, що Вашингтон не повинен бути "світовим поліцейським". А захист громадян - одне з найголовніших завдань.

  "Пріоритетним для нас є захист американського народу. "Аль-Каїда" та ІД – це безпосередня загроза для наших людей, бо у сучасному світі навіть кілька терористів, для яких людське життя (і їхнє власне також) нічого не означає, можуть наробити багато шкоди для суспільства. Вони використовують Інтернет, щоб отруїти розум людей всередині країни, вони шкодять нашим союзникам", - заявив президент США.

  Розхвалюючи свою державу, американський лідер згадав і про Україну – в контексті економічної кризи в Росії.

  "Росія, у час коли її економіка падає, витрачає значні ресурси на підтримку України та Сирії - країн, які виходять з орбіти її впливу. А міжнародна система, побудована нами після Другої світової, ледь впорається із цією новою реальністю", - заявив Обама.

  Такі слова спричинили бурхливу реакцію політиків, експертів та журналістів. Конгресмен-республіканець Пітер Роскам у Twitter нагадав своєму Президенту, що Україна - союзник США: "Україна - наш союзник, а не "держава-клієнт" Росії, пане Президент! Те, що президент назвав нашого друга та союзника Україну "державою-клієнтом" Росії свідчить про тривожний брак розуміння геополітичних реалій".

  Здивувався словам Обами й екс-посол США в Україні Стівен Пфайфер. "Дивні слова. Бо більше схоже, що Москва витрачає ресурси на те, щоб дестабілізувати Україну", - заявив дипломат.

  Зазначимо, Білий дім поки що не коментує, що саме Обама мав на увазі. 

  Попередній матеріал
  На Західній Україні сформували нову гірсько-штурмову бригаду
  Наступний матеріал
  Київрада направить до Мінкультури звернення щодо переведення Києво-Печерської лаври до Київського патріархату
  Теги:
  Loading...