5.ua

Нардеп пояснив, чому відклали розгляд у ВР позбавлення недоторканності депутатів і суддів

Розгляд питання позбавлення недоторканності депутатів і суддів у парламенті відклали через те, що Конституційний суд подав пропозиції у зміни до Конституції.

Про це в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" розповів голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

На запитання журналіста: "Чому питання розгляду зняття недоторканності з депутатів та суддів відклали?", він відповів: "Тому що Конституційний суд подав пропозиції до змін, і зараз вони мають бути формально розглянуті Верховною Радою. І ці пропозиції, насправді, погані, тому що Конституційний суд послабив обмеження імунітету для суддів, що є абсолютно недопустимо, тому будуть пропозиції, які будуть посилювати те, щоб усе-таки суддів позбавити імунітету". 

Як повідомляв "5.ua", сьогодні, 14 липня, Верховна Рада ухвалила рішення продовжити до серпня роботу над законопроектом про зміни до КонституціїУкраїни щодо скасування депутатської й обмеження суддівської недоторканності. За відповідний проект постанови проголосували 283 народних депутатів.

Зазначимо, законопроект, який був внесений Президентом України і отримав висновки та зауваження Конституційного суду, пропонує виключити із статті 80 Конституції України положення, що гарантує депутатську недоторканність, і норму, згідно з якою народні депутати не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані без згоди Верховної Ради .

Попередній матеріал
СБУ викрила поблизу Щастя арсенал зброї у дачному будинку колишнього чиновника Луганської ОДА (фото, відео)
Наступний матеріал
Бійці МВС та Нацгвардії готові не допустити сутичок фанатів "Динамо" і "Шахтаря" в Одесі