ua.golos.ua

На проміжні вибори треба більше 12 млн - Охендовський

  Голова ЦВК підкреслив, що наразі питання призначення проміжних виборів уже вийшло за межі правового поля

  Для організації та проведення проміжних виборів народних депутатів в одномандатних виборчих округах №23 (Волинська область), №27 (місто Дніпропетровськ) та № 206 (місто Чернігів), які наразі з різних причин не представлені парламентаріями у Верховній Раді, необхідно 12 млн 681 тис. грн.

  Про це заявив журналістам голова ЦВК Михайло Охендовський, повідомляє "Укрінформ".

  "Якщо ми говоримо про загальну вартість виборів у трьох округах (23, 27, 206), то вона становитиме 12 млн 681 тис. грн, за попередніми підрахунками ЦВК", - сказав він. Зокрема, голова ЦВК уточнив, що вибори в 23-му окрузі коштуватимуть 5 млн 750 тис. грн, 27-му - 2 млн 680 тис. грн, 204-му - 4 млн 241 тис. грн.

  Водночас Охендовський додав, що ця цифра може дещо змінитися, якщо вибори проводитимуться після 1 травня. За його словами, швидше за все, так і відбудеться, оскільки з цього часу планується зростання мінімальної заробітної плати.

  Голова ЦВК також зазначив, що загалом законом про Державний бюджет на 2016 рік Центральній виборчій комісії на проведення виборів народних депутатів, а фактично йдеться про проміжні вибори, передбачено 19 млн 667 тис. грн.

  Водночас, він заявив, що наразі до ЦВК вже надійшла постанова ВР про дострокове припинення повноважень народного депутата Владислава Атрошенка, обраного на позачергових парламентських виборах 2014 року по ОВО №206, що дає змогу Комісії призначати у відповідному окрузі проміжні вибори. Проте голова ЦВК відзначив, що крім 206-го округу проміжні вибори потрібно буде також призначати і в округах №№23 і 27, але, за його даними, у Комісії поки відсутні всі необхідні документи, аби мати змогу прийняти відповідне рішення.

  Агенція цитує Охендовського, який нагадав, що Верховною Радою було проголосовано постанову про дострокове припинення повноважень народного депутата Бориса Філатова (округ № 27 - Ред.), проте невдовзі була зареєстрована постанова про скасування цього голосування, до моменту огляду якої Голова ВР не може підписати постанову про припинення депутатських повноважень Філатова й відповідно направити її до ЦВК. Також він наголосив, що досі до Комісії не надійшло і документів, що підтверджують смерть народного депутата Ігоря Єремеєва (округ №23).   

  Голова ЦВК додав, що без зазначених документів проміжні вибори не можуть бути призначені. Охендовський підкреслив, що наразі питання призначення проміжних виборів у зазначених округах вже вийшло за межі правового поля, тому виходячи "з критерію розумності" мають бути призначені на одну дату після надходження до ЦВК всіх необхідних документів. "На цьому тижні члени Комісії - куратори відповідних регіонів України звернулись до Верховної Ради з проханням, по-перше, надати копію свідоцтва про смерть народного депутата Єремеєва, а також надіслати невідкладно після її підписання і оформлення постанови Верховної Ради про дострокове припинення повноважень народного депутата України в окрузі №27", - наголосив голова ЦВК.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 25 лютого 2016 року, Порошенко підписав закон, який дозволяє виключати кандидатів у депутати зі списків після виборів

  Попередній матеріал
  Дружина пораненого бійця АТО: Роман сьомий місяць не виходить із коми у грецькій лікарні
  Наступний матеріал
  Кличко обіцяє, що в Києві комунальні послуги не дорожчатимуть
  Теги:
  Loading...

  40% населення бажає проведення дострокових парламентських виборів - аналітик

  У "Батьківщині" прокоментували перспективи зміни уряду і дострокових виборів

  Вибори на окупованій частині Донбасу можливі лише за умови їх проведення за українським законодавством – Безсмертний

  Аналітик: Поки Україна веде переговори - перспектива виборів на окупованих територіях має зберігатися

  Проводити вибори на Донбасі зараз неможливо – МЗС Литви

  5 канал - трансляція наживо