мзс україна 5.ua

МЗС: Заява про застосування РФ своєї юрисдикції на Донбасі не має здорового глузду

  Київ висловив обурення з приводу заяви СК РФ.

  "Заяви Слідчого комітету Росії укотре  викликають обурення в Україні – вони не мають нічого спільного ні з міжнародним правом, ні з реальністю чи здоровим глуздом. Відсутні будь-які підстави для застосування Російською Федерацією своєї юрисдикції на території України, окрім розслідування злочину агресії, яка здійснюється Росією проти нашої держави, і притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб, що вчиняють цей злочин", - говориться у коментарі МЗС України.

  "Фігурантами такого розслідування може бути лише вище політичне і військове керівництво Росії, яке несе повну відповідальність за використання російських військових підрозділів на території України, фінансування тероризму, постачання зброї і найманців. Саме вони відповідальні за численні жертви серед цивільного населення, руйнувань, страждання мільйонів українців", - наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.

  Раніше у Слідчому комітеті Росії заявили про право на поширення своєї юрисдикції на Донбас, що нібито може дозволити кримінальне переслідування осіб з числа вищого політичного та військового керівництва України. "Порушення кримінальних справ про геноцид, а також кримінальне переслідування щодо осіб з числа вищого політичного та військового керівництва України з боку Слідчого комітету Російської Федерації є законним і обґрунтованим як з точки зору російського законодавства (ч. 3 ст. 12 КК РФ) , так і з точки зору норм міжнародного права", - зазначили у Слідчому комітеті Росії.

  Попередній матеріал
  Суд оштрафував росіянина на 3 тис. рублів через мультфільм про Дональда Дака
  Наступний матеріал
  У Запоріжжі пролунав потужний вибух
  Теги:
  Loading...