5.ua

МЗС вимагає пояснень від Росії відносно доправлення заручниці Надії Савченко у РФ

  Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий та категоричний протест у зв’язку з незаконним вивезенням на територію Росії Надії Савченко – військовослужбовця Збройних Сил України, яка раніше була захоплена терористами на Донбасі.

  Про це ввечері 8 липня повідомили в департаменті інформаційної політики МЗС України.

  "Це є ще одним підтвердженням того, що терористи планують і реалізовують свої злочини на території України у тісній зв’язці зі спецслужбами Російської Федерації. Відкрито викрадаючи громадян України на території нашої держави, російська влада не лише порушує всі можливі норми міжнародного права, а й вже переступає елементарні норми пристойності і моралі. Такі дії не залишаться без адекватної відповіді з боку України і міжнародної спільноти, - йдеться у заяві МЗС.

  Також повідомляється, що Україна вимагає від російської сторони невідкладного надання українським офіційним представникам повної та вичерпної інформації про обставини незаконного вивезення громадянки України Надії Савченко до Росії, об’єктивного розслідування цього факту і покарання винних, негайного допуску до громадянки України українського консула для надання правової допомоги.
  "Очікуємо від російської сторони вжиття заходів з метою безумовного звільнення Надії Савченко з-під варти та її повернення найближчим часом на Батьківщину. Закликаємо  міжнародне співтовариство засудити протиправні дії Росії, спрямовані на систематичне порушення прав та свобод громадян України, посилити тиск на російську владу, яка сьогодні, відчуваючи вседозволеність, перетворюється на реальну загрозу цивілізованому світу", - наголошується у повідомленні.

  Як відомо, Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала в зоні АТО, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя на Луганщині.  Попередній матеріал
  Автомайдан їздив до Ахметова: вимагав припинити підгодовувати терористів
  Наступний матеріал
  Терористи у Донецьку захопили завод вибухівки
  Loading...