МЗС України обурене обмеженням прав людини в Росії

  У МЗС України прокоментували новий закон, підписаний президентом РФ.

  МЗС України із стурбованістю спостерігає за ситуацією, пов’язаною з обмеженням основоположних прав та свобод у Російській Федерації.

  23 травня 2015 року президент РФ підписав закон № 129-ФЗ "Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації", відповідно до якого главу 29 Кримінального кодексу РФ доповнено статтею 284 "Здійснення діяльності на території Російської Федерації іноземної або міжнародної неурядової організації, по відношенню до якої прийнято рішення про визнання небажаної на території РФ її діяльності".

  "Такий законодавчий акт запроваджує інститут "небажаності" для іноземних та міжнародних неурядових організацій. Він є дискримінаційним, спрямованим на  посилення тиску на громадянське суспільство, обмеження свободи слова, незалежних ЗМІ та політичної опозиції в Російській Федерації. Це також є свідченням триваючої негласної кампанії з придушення інакомислення та протидії будь-яким опозиційним процесам в країні", - зазначено у коментарі.

  МЗС України закликає російську сторону неухильно дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов’язань, поважати загальновизнані критерії правового цивілізованого світу та припинити протиправну практику запровадження механізмів, спрямованих на обмеження свободи слова та ЗМІ.

  Попередній матеріал
  "Нафтогаз" перерахував "Газпрому" ще $30 млн передоплати за газ
  Наступний матеріал
  Переселенців із Донеччини та Луганщини планують навчати новим спеціальностям за кордоном

  МЗС України повідомило російську сторону про процедуру доступу до затриманих ГРУшників

  Бойовики не пропустили на окуповану територію спостерігачів ОБСЄ - МЗС України

  Закон про небажані НУО обмежує громадянське суспільство і свободу ЗМІ в Росії - представник ЄС

  Путін підписав закон про "небажані організації": правозахисники в Росії можуть стати безправними