5.ua

МЗС: країни-члени ЄС можуть заблокувати безвізовий режим, якщо Україна не виконає взятих на себе зобов'язань

  Дуже важливо продемонструвати, що Україна не зупиняється після отриманого позитивного звіту Єврокомісії, а продовжує працювати та приймати необхідні закони.

  Про це заявила заступник чільника Міністерства закордонних справ України Олена Зеркаль на прес-конференції в Києві, передає "Європейська правда".

  За її словами, наразі Єврокомісія повинна підготувати відповідну законодавчу пропозицію і передати її на розгляд комітету, до якого входять посли усіх країн-членів ЄС.

  "Вся дискусія відбувається в цьому комітеті. Саме тут виникають заперечення чи моменти, які вимагають додаткового пояснення", - зауважила вона.

  "Вчора єврокомісар Аврамопулос зауважив, що в них є 3-7 місяців, щоб завершити всі цю процедуру. Проте дуже багато буде залежати від того, якою буде реакція країн-членів, і чи не буде додаткових питань з їхнього боку щодо наших дій", - наголосила заступник глави МЗС.

  "Діалог щодо законодавчої пропозиції ведуть не міністри закордонних справ, а міністри юстиції та внутрішніх справ. Це люди, які сконцентровані на безпеці", - підкреслила Зеркаль.

  " У них можуть виникати питання як до комісії, яка здійснювала оцінювання, так і до України. При чому вони не ставлять нових вимог, а уточнюють, як виконувалися вже існуючі вимоги ПДВЛ (план дій щодо лібералізації візового режиму – 5.ua)", - додала заступник міністра.

  Саме тому, за словами Зеркаль, дуже важливо продемонструвати, що Україна не зупиняється після отриманого позитивного звіту Єврокомісії, а продовжує працювати та приймати необхідні закони.

  Нагадаємо, 18 грудня Єврокомісія рекомендувала скасувати візовий режим для України. Законодавчу пропозицію щодо скасування віз для Українців Єврокомісія подасть до Ради ЄС на початку 2016 року.

  Попередній матеріал
  За минулу добу в зоні АТО п'ятеро українських бійців зазнали поранень - Лисенко
  Наступний матеріал
  Світовий банк погіршив прогноз щодо розвитку російської економіки у 2016 році
  Теги:
  Loading...