mfa.gov.ua

МЗС: Фінляндія підтвердила готовність підтримувати Україну в процесі впровадження реформ, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС

  У рамках робочого візиту міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Фінляндії відбулася його зустріч із держсекретарем Петером Стенлундом, в ході якої сторони обговорили ситуацію на Донбасі, роль Росії в конфлікті на Сході України, а також питання українсько-фінського порядку денного.

  Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

  "Сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього порядку денного, розвиток ситуації в Україні у контексті імплементації Мінських домовленостей, а також стан та перспективи розвитку відносин Фінляндії та України з РФ. Було констатовано важливість дотримання режиму припинення вогню, виконання домовленостей щодо відводу озброєння та верифікації цього процесу СММ ОБСЄ, припинення з боку РФ підтримки незаконних збройних формувань, а також створення передумов для відновлення за сприяння СММ ОБСЄ повного контролю за українсько-російським кордоном", - йдеться в повідомленні.

  Сторони також відзначили важливість просування політичного процесу врегулювання ситуації на Сході України. У контексті проведення місцевих виборів в Україні фінляндська сторона відзначила необхідність дотримання українського законодавства та загальновизнаних стандартів ОБСЄ під час організації виборчого процесу в окремих регіонах Донецької та Луганської областей.

  "Висловлено сподівання на повернення РФ у міжнародно-правове русло шляхом скасування неправомірних рішень у контексті анексії Криму, звільнення заручників та незаконно утримуваних на території РФ громадян України, зокрема народного депутата Надії Савченко", - зазначають у відомстві.

  За інформацією МЗС, Фінляндія підтвердила готовність надавати подальшу дієву підтримку в процесі впровадження системних реформ, передбачених угодою про асоціацію між Україною та ЄС, як важливого інструменту модернізації та розвитку України.

  Нагадаємо, напередодні Клімкін прибув з робочим візитом до Данії, де зустрівся з міністром закордонних справ Єнсеном.

  Попередній матеріал
  Потрібно дотримуватися українського законодавства та стандартів ОБСЄ на виборах на Донбасі - Держсекретар Фінляндії
  Наступний матеріал
  У Лондоні королівські родини та високопосадовці вшанували пам’ять загиблих у воєнних конфліктах
  Теги:
  Loading...