5.ua

Ми боїмося сказати, що нам треба міняти Конституцію – Корчілава

Дуалізм влади в Україні заважає приймати потрібні для здійснення реформ рішення

Україна боїться визнати потребу в зміні Конституції, хоча нинішня ситуація, коли існує кілька центрів впливів, не дозволяє чітко розподілити відповідальність та ефективно впроваджувати реформи. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Час. Підсумки" заявив політичний експерт Бачо Корчілава.

"У країнах із перехідним, пострадянським періодом ніколи не можна робити реформи, якщо є дуалізм влади. Це неможливо, коли є кілька центрів впливу. Ми знову ж боїмося сказати про те, що нам треба міняти конституцію. У нашій конституції якщо рідних братів призначити президентом і прем'єром, через якийсь час вони починають конфліктувати. І тут мені зрозуміло, чому президент намагається вибудувати схему, за якою прем'єр буде контрольований ним. Тому що якісь рішення приймати дуже складно, вони губляться між урядом, парламентом і президентом", - пояснив Корчілава.

При цьому Корчілава не вважає, що йдеться про ризик узурпації. "У нас дуже люблять поговорити про Францію – це дуже сильна президентська республіка, люблять поговорити про США – теж сильна президентська республіка. А у нас дуалізм влади – хто за що відповідає, в результаті неясно. Якщо ми візьмемо приклад Німеччини, то там главою держави є президент, але всі функції виконавчої влади повністю зосереджені в прем'єра, президент не втручається в рішення, які приймаються. А у нас оце все розділено", - додав експерт. 

Нагадаємо, кілька днів тому чільник парламенту Володимир Гройсман заявив, що політичні сили протягом трьох тижнів консультацій не змогли дійти згоди щодо вирішення політичної кризи у країні.

Попередній матеріал
Спецпризначенці отримають "народний" розвідувальний комплекс, який збирається за 2 хвилини
Наступний матеріал
Реформи в Україні почали торкатися реального життя, тому їх гальмують - експерт
Loading...

Політична криза жевріє, але не заважає парламенту ухвалювати потрібні країні рішення – Гройсман

У Брюсселі Порошенко провів зустріч з президентом ЄП Шульцем

Уряд зі скандалом затвердив членів Нацагентства із запобігання корупції

Луценко: "Самопоміч" похоронила ідею технократичного уряду