eer.ru

Могеріні прокоментувала проведення референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію України і ЄС

  Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні вважає, що внутрішні процедури ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС в країнах-членах Європейського Союзу є питанням національної компетенції цих держав.

  Про це сьогодні, 14 жовтня, у Брюсселі повідомила речниця глави дипломатії ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Майа Кочьянчич, пише УНІАН

  Вона нагадала, що до часу повної ратифікації документу Угода застосовується на тимчасовій основі. Так, з листопада 2014 року почала впроваджуватися її політична складова, а вже з 1 січня 2016 року розпочнеться застосування документу в частині поглибленої зони вільної торгівлі.

  Речниця глави дипломатії ЄС наголосила, що процес ратифікації Угоди "наближається до завершення" – уже понад 20 країн Євросоюзу повідомили Генеральному Секретаріату Ради про ратифікацію. "Ми розуміємо, що в інших державах-членах цей процес триває. Внутрішні процедури ратифікації цього протоколу є питанням національної компетенції", - пояснила вона.

  Водночас Кочьянчич підкреслила, що Угода про асоціацію буде застосовуватися в економічній частині з 1 січня 2016 року: "До ратифікації всіма державами-членами відповідні частини Угоди про асоціацію вже частково застосовуються, і з 1 січня 2016 року буде тимчасово застосовуватися торговельна частина Угоди між ЄС та Україною".

  Як писав 5.ua, у Нідерландах проведуть референдум щодо Угоди про асоціацію України і ЄС. Референдум має відбутися через півроку.

  Попередній матеріал
  Скандал у Тернополі: чиновник намагався втекти від людей після вчиненого ДТП
  Наступний матеріал
  Бойовики "Талібану" вбили 29 афганських прикордонників
  Теги:
  Loading...