Андрій Магера (Досвід) 5 канал

Магера: довибори в парламент можуть бути зірвані через нестачу фінансування

Довибори в парламент у 7 округах, які призначені на 17 липня, можуть бути зірвані

Таку думку в ефірі "5 каналу" під час ток-шоу "Досвід з Наталією Семенченко" висловив заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера. За його словами, виділених для їх проведення 12,5 млн грн не вистачає.

У депутатів залишається один пленарний тиждень у червні для того, щоб знайти додаткові кошти. Адже 1 липня виборчі дільниці вже мають починати працювати. Крім того, каже Андрій Магера, є ще одна небезпека.

"Надійшло подання (подання Президента на призначення нових членів ЦВК – ред.) до Верховної ради України. Там є дві постанови - про звільнення членів ЦВК і про призначення нових. Уявіть ситуацію, коли членів ЦВК звільнять, а нових не призначать. А зараз виборчий процес. Зараз ЦВК практично кожного дня реєструє кандидатів. І що далі?" - зазначив заступник голови ЦВК.

Водночас він зазначив, що склад центрального виборчого органу має бути збалансований, він має представляти інтереси всіх парламентських сил.

"Є і українське законодавство і міжнародні стандарти - кодекс належної практики з виборчих питань венеційської комісії. У пункті 75 зазначено: склад центрального виборчого органу має бути збалансований, він має представляти інтереси всіх парламентських сил. Якщо у нас зараз шість парламентських сил, то виникає питання, чому представники лише від трьох" - заявив Магера.

Він нагадав, що історія призначень складу ЦВК була різноманітна. Але ніколи не було пакетного голосування за нього.

"Ніколи раніше Президент не подавав меншу кількість кандидатур, ніж очікуваних вакансій. Навіть були ситуації, коли Кучма у грудні 2004 року на 15 вакансій подавав 18 кандидатур і тоді парламент шляхом рейтингового голосування визначався і приймав рішення", - додав Магера.

Як повідомляв 5.ua, в ефірі "5 каналу" голова Комітету виборців України Олексій Кошель заявив, що нова ЦВК може бути гіршою, ніж чинна

Попередній матеріал
Берегова охорона Італії за три дні врятувала у морі 3 тис. біженців
Наступний матеріал
Деканоідзе: Поліція затримала 57 осіб під час "Маршу рівності" в Києві
Теги:
Loading...

Проголосувати за нових членів ЦВК можуть вже у вівторок – представник Президента у ВР

Герасимов розповів коли Президент внесе до ВР 12 кандидата в члени ЦВК – інтерв'ю

Заступника голови ЦВК викликали на допит в НАБУ

Оновлювати ЦВК потрібно до виборів 17 липня – Кошель