КВУ
5.ua

Лише за чотири місяці 2015 року в Україні з’явилося 27 нових політпартій - Комітет виборців

  27 нових політичних партій з’явилося в Україні лише за чотири місяці 2015 року - за півроку до проведення місцевих виборів.

  Про такий рекорд повідомляє Комітет виборців України.

  Новостворені партії експерти називають технічними проектами. Щоб зменшити кількість суб’єктів виборчого процесу та сприяти об’єднанню малих партій, Комітет виборців України закликає повернути у виборче законодавство  норму про створення блоків місцевих організацій партій на місцевих виборах. І відповідно збільшити для таких блоків прохідний бар’єр. 

  У коаліції вже не залишилося часу для ухвалення нового закону про місцеві вибори, вважають у Комітеті виборців. Тож  25 жовтня вибори проведе старий склад ЦВК за старим законом зі змішаною системою, але з деякими змінами.

  "Механізм виборчих блоків буде сприяти структуризації політичного простору і зменшенню кількості малих політичних партій. Для цих блоків варто і може бути збільшений бар’єр. Якщо для партій на місцевих виборах ми маємо 3 %, то для блоків цей бар’єр мав би становити 5%. Для мегаблоків, які об’єднують п’ять і більше партій, доцільно встановити цей бар’єр на рівні 7%", - зазначила генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель.

  Попередній матеріал
  Доля санкцій вирішуватиметься у липні
  Наступний матеріал
  Перші транші макроекономічної допомоги Україні повинні надійти цього року - Юнкер

  Комітет виборців України закликає політсили не піаритися на допомозі військовим АТО

  На відбудову Донбасу світ готовий виділити $2 млрд за умови миру і чесних виборів - Порошенко

  Законопроект про місцеві вибори може бути внесений до ВР в середині травня – Черненко

  Гройсман: децентралізація в Україні буде проведена до місцевих виборів