flickr.com/joegratz

Ліхтенштейн заарештував 13 мільйонів франків на рахунках українського судді

  Ліхтенштейн заявив про готовність повернути Україні 13 мільйонів франків, заарештованих на рахунках українського судді.

  Як передає УНІАН, про це повідомила прокуратура у Вадуці. З відповіді прокуратури Ліхтенштейну на відповідний запит ЗМІ випливає, що рахунки імовірного українського корупціонера заарештовані не за ініціативою Києва. "Підставою для арешту коштів стала наша власна інформація", - зазначив керівний прокурор країни Роберт Валльнер. За його словами, про підозру щодо брудного походження коштів на рахунках двох українців прокуратуру повідомило ліхтенштейнське відомство з боротьби з відмиванням коштів.

  Після попередньої перевірки прокуратура ініціювала арешт рахунків, суд у Вадуці задовольнив відповідне клопотання. "Йдеться про 13 мільйонів швейцарських франків на рахунку однієї панамської компанії, яку контролює один з підозрюваних", - повідомив прокурор.

  Прокуратура Ліхтенштейну зазначає, що кошти можуть бути конфісковані та повернені в Україну після того, як українське правосуддя встановить злочинне походження коштів. З посиланням на сайт Кабінету міністрів України зазначається, що знайдені 13 мільйонів належать колишньому судді Вищого господарського суду, який був заступником голови цього суду за часів Віктора Януковича.

  Нагадаємо, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до правоохоронних органів з проханням прискорити роботу з конфіскації та повернення до держбюджету $1,5 млрд, які були арештовані в 2014 році в рамках розслідувань діяльності компаній, близьких до екс-президента Януковича. У червні 2014 року Служба фінансового моніторингу України і фінансова розвідка України виявили 42 компанії-нерезиденти, близькі до екс-президента Віктора Януковича, і заблокували на рахунках 19 таких компаній $1,5 млрд. Значна частина грошей через офшори спрямовувалася на купівлю облігацій внутрішньої державної позики України.

  Попередній матеріал
  Роберт Дауні-молодший визнаний найбільш високооплачуваним актором за версією Forbes
  Наступний матеріал
  На Закарпатті "Правий сектор" на замовлення кримінальних кланів змінював владу на місцях – Москаль