president.gov.ua

Лідери провідних країн ЄС підтримують позиції України - Порошенко

  Президент Петро Порошенко повідомив, що переговори у двосторонньому форматі з прем'єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном та Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, а також коротка зустріч з президентом Франції Франсуа Олландом були присвячені обговоренню безпекової ситуації та координації дій.

  Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  "Ми отримали чітку підтримку позиції України", - відзначив глава держави журналістам у Нью-Йорку.

  "Ми отримали запевнення в тому, що питання Сирії не може бути змішано з питанням України", - сказав Президент. "Вимоги щодо деескалації конфлікту, щодо виведення російських військ з окупованої території Донбасу і щодо звільнення Криму окремо піднімалися на всіх зустрічах", - повідомив Порошенко.

  Щодо питання про право вето постійних членів Ради Безпеки ООН, то, за словами глави держави, ця можливість зараз широко обговорюється в рамках Генеральної Асамблеї. Президент наголосив: "Мова не йде про те, щоб позбавити права вето. Йдеться про те, щоб були накладені певні обмеження щодо застосування права вето у питанні, коли йдеться про масову загибель людей. Фактично право вето зараз означає певну ліцензію на вбивство". За словами Порошенка, коло держав, які відкрито підтримують цю позицію, збільшується.

  Президент висловив впевненість у тому, що всі постійні члени Ради Безпеки ООН, крім Росії, погодяться з тим, щоб у таких випадках, як анексія Криму або збиття літака MH-17, право вето не могло застосовуватись.

  Нагадаємо, Президент Петро Порошенко виступаючи на саміті Сталого Розвитку в рамках Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що кожен день війни на українському Донбасі коштує близько $5 млн.

  Попередній матеріал
  Меркель: Слід чітко розрізняти безпекову ситуацію в Україні та в Сирії
  Наступний матеріал
  Місцеві вибори на Донбасі відбудуться, коли там відновиться українська влада - Яценюк
  Теги:
  Loading...