Лідерство на виборах мера Києва утримує Черновецький (РОЗШИРЕНО)

  На виборах київського міського голови та Київради опрацювали близько 70-ти відсотків бюлетенів. Лідером перегонів залишаються чинний мер Леонід Черновецький. За нього віддали свої голоси майже 37 відсотків киян. Олександр Турчинов набрав майже 19 відсотків голосів. Його наздоганяє Віталій Кличко - він має близько 18 відсотків. Утім протоколи із мокрими печатками до Територіальної виборчої комісії досі не надійшли. Там кажуть - підрахунок голосів на виборах міського голови та міськради Києва затягується через відсутність досвіду у членів дільничних комісій.

  Напівпорожня зала засідань та два білих екрани. Інформація про аутсайдерів та лідерів незмінна. Леонід Черновецький упевнено лідирує у особистому та командному заліку. Далі йдуть Олександр Турчинов та Віталій Кличко. Політичні сили, які вони представляють так і не домовилися про єдиного кандидата. Утім ці результати попередні. На місцях рахують повільно, розводять руками у ТВК.

  Галина Білик, голова ТВК: "Дільничі виборчі комісії формувалися зпа поданнями партій та блоків. І звичайно дуже короткий термін був на підготовку та проведення виборів. Серед членів дільничих комісій багато нових людей, студентів, які ще не підготовлені,  нефахові. І щоб прийняти рішення їм потребується багато часу".

  Утім, навіть після підрахунку вибори не завершаться, пророкують у Комітеті виборців України. Без судів не обійдеться. Причини звернень до служителів Феміди - це низька якість списків, підкуп виборців та слабкий механізм контролю за волевиявленням громадян. Однак навіть це не стане підставою для скасування результатів виборів.

  Іван Попов, голова КВУ: "Щоб мати однозначні шанси на відміну результатів, опоненти цих результатів повинні довести найлегше - те, що 25% дільниць проголосувало не так, там були порушення. Це означає 250 окремих спецоперацій, а у політичних сил немає такого потенціалу".

  Представник Комітету виборців припускає, що зараз політичні сили, які незадоволені результатом, проводять переговори з метою блокування роботи Київради та нового мера. Проте їм це навряд чи вдастся.

  Наталя Жижко, Наталя Павлова, Андрій Поставець, 5 канал

  Попередній матеріал
  Перші фотографії з Марсу надіслав американський марсохід "Фенікс"
  Наступний матеріал
  У Черновецького мовчатимуть щодо кадрових питань до офіційних результатів виборів
  Теги: