мзс україна 5.ua

Київ і Москва на рівні голів МЗС обговорили загострення ситуації на Донбасі

  Голова МЗС України Павло Клімкін у розмові з керівником зовнішньополітичного відомства РФ Сергієм Лавровим заявив, що Росія має вжити усіх можливих заходів, щоб запобігти подальшому загостренню ситуації на Донбасі.

  Як повідомляє сайт МЗС, глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що вчорашні провокації у Широкиному та сьогоднішня зухвала атака підтримуваних Росією бойовиків у напрямку населеного пункту Старогнатівка є свідомими кроками, які мають на меті підірвати зусилля з реалізації ініціативи щодо відведення озброєння калібром менше 100 мм. та деескалації ситуації навколо Широкиного. Клімкін зробив особливий акцент на інциденті з підпалом 4 автомобілів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у Донецьку, який стався одночасно із згаданими провокаціями та був спрямований на те, щоб позбавити ОБСЄ можливості фіксувати порушення Мінських домовленостей.

  "Обговорювалися деякі проблеми, пов'язані з врегулюванням української кризи, ходом реалізації комплексу заходів з виконання мінських угод від 12 лютого цього року як в контексті підготовки конституційних перетворень та організації місцевих виборів, так і в питаннях забезпечення режиму припинення вогню ", - повідомила після розмови прес-служба міністерства закордонних справ Росії.

  У понеділок Президент України Петро Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну провести невідкладні консультації щодо загострення ситуації на Донбасі з представниками "Нормандської четвірки" (Україна, Росія, Франція, Німеччина). Українська влада заявила про ескалацію після того, як Збройні сили України в ніч на понеділок відбили танкову атаку на опорний пункт 72-ї бригади у напрямку Новоласпа-Старогнатівка.

  Попередній матеріал
  В Польщі усвідомлюють, що на Донбасі зараз йде боротьба за всю Європу – польський воєвода
  Наступний матеріал
  Правозахисниця: В Одеській області знаходяться понад 29 тисяч вимушених переселенців із зони АТО
  Теги:
  Loading...