Однак, за словами учасника контактної групи, екс-президента України Леоніда Кучми, терористи ледь не зірвали весь процес переговорів, а президенти вже збиралися роз'їхатися, повідомляє "Інтер".
"Контактна група повинна була разом з Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким підписати цей документ, передати його чотирьом президентам, вони повинні були вийти до преси, благословити цей документ і сказати: "Хлопці, давайте далі жити дружно" Однак, коли ми сіли за стіл підписувати документ, Плотницкий і Захарченко сказали, що вони нічого підписувати не будуть, їх не влаштовує договір. Почали з того, що, нібито, наші військові в котлі в Дебальцевому, пропонували записати, що військові повинні здати зброю. Це була німа сцена. Четвірка мало не роз'їхалася", - розповів Кучма.
За його словами, після перерви учасники контактної групи внесли в документ єдину зміну, "хоча зауважень з боку Донбасу було багато".
"Єдина зміна - замість 8:00 14 числа, перемир'я повинно було наступити опівночі 15 числа Це єдине, що змінилося", - зазначив Кучма.
Головним проривом Мінських переговорів екс-президент вважає те, що "ми посадили за стіл європейців, Путіна і Україну. І Путін взяв на себе відповідальність за ті документи, які були підписані. Одна справа, спостерігати з боку, інша справа підписати угоду".
"Якщо після 15 числа будуть продовжувати військові дії, то зовсім інша розмова, мені здається, буде з Росією і Путіним. Можете уявити, в якому становищі опиняться Ангела Меркель з Франсуа Олландом? В якому становищі опиниться Барак Обама, який за день до цього вів переговори з Путіним?", - наголосив Кучма.
Окрім того, він зазначив, що найголовнішим питанням є питання кордону.
"Якщо ми не будемо тримати кордони на замку, але ніяких гарантій миру немає. Це та ситуація коли Росія буде підкидати дрова у багаття, щоб полум'я підтримувалося. А воно не буде весь час тільки на Донбасі. Воно може поширюватися. Це така холера, яка перейде на інші регіони. Я думаю, що це питання має бути в полі зору влади", - зазначив Кучма.