Конституція
Конституція zik.ua

КСУ роз'яснив, коли можна буде внести зміни до Конституції щодо децентралізації

Таке рішення оголосили в Конституційному суді

Наприкінці січня до суду надійшло звернення від 51 депутата. Народні обранці попросили розтлумачити, що означає фраза "наступна чергова сесія" у 155-й статті Конституції. Парламентарії намагалися дізнатися, йшлося про безпосередньо наступну сесію чи будь-яку наступну сесію.

Уточнення було необхідно, щоб зрозуміти, коли депутатам Верховної Ради потрібно буде знайти 300 голосів для ухвалення змін до Основного закону у частині децентралізації. Згідно з рішенням Конституційного суду нардепи зможуть самі визначити, на якій із наступних сесій голосувати за необхідні правки.

"Необхідно розуміти так, що "наступною черговою сесією Верховної Ради України" - є чергова сесія парламенту, яка має відбутися відповідно до положень розділу 13 "Внесення змін до Конституції України Основного закону України" та регламенту Верховної Ради України і на якій законопроект про внесення змін до Конституції України, попередньо схвалений більшістю конституційного складу Верховної Ради України, вважатиметься прийнятим як закон, якщо за нього проголосує не менше, ніж дві третини від конституційного складу Верховної Ради України. Друге: рішення Конституційного суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржено", - зазначив голова Конституційного суду Юрій Баулін.

Нагадаємо, 28 січня ВР проголосувала за збільшення терміну розгляду змін до Конституції. Опісля Президент України Петро Порошенко підписав цей закон.

Попередній матеріал
Стало відомо, з ким "Шахтар" зіграє у чвертьфіналі Ліги Європи
Наступний матеріал
Краснова виписали з лікарні, сьогодні він з'явиться на суд
Теги:
Loading...

Зміни до Конституції передбачають якісне реформування судової системи в Україні – член ВРЮ

Зміни до Конституції дають можливість здійснити суттєвий прорив у судовій реформі – експерт

"Народний фронт" підготував альтернативні зміни до Конституції в частині судочинства

"Народний фронт" підтримає зміни до Конституції в другому читанні лише за виконання вимог фракції