5.ua

Корчілава: Якщо останні дії Кремля матимуть підтримку суспільства, то Росія вдасться до масової депортації українців

На думку колишнього речника грузинського посольства в Україні, останні події в Росії стосовно українців свідчать про те, що Кремль тестує суспільні настрої всередині країни.

Про це Бачо Корчілава заявив у четвер, 29 жовтня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе".

Коментуючи ситуацію навколо затримання директора Бібліотеки української літератури в Москві і вимоги до українців з’явитися до міграційної служби за визначенням свого статусу, він зазначив: "У Росії завжди так відбувається. Вони спочатку закидають тему, дивляться, яка буде реакція. Вони тестують громадську думку як всередині Росії, так і всередині України".

Корчілава вважає - у разі, якщо дії російської влади щодо українців викличуть захват усередині країни, то Москва вдасться до масової депортації українців. Зокрема, подібна ситуація склалася у 2006 році із грузинами, що мешкали в РФ. Тоді, за його словами, з країни було депортовано понад 5 тисяч грузинів. 

"Якщо, припустимо, це буде йти в мінус Кремлю всередині Росії і не викличе великого ажіотажу в Україні, то як завжди з'явиться добрий цар, який скаже, що так робити не можна, це неправильно. А якщо в російському суспільстві буде підтримка, а в Україні наростатимуть якісь істеричні виступи, то тоді вони просто тихо продовжать рухатися в цьому напрямку і прийдуть до масової депортації", - переконаний він. 

Попередній матеріал
Парламент Молдови відправив уряд у відставку
Наступний матеріал
Рада ЄС призупинила санкції проти Лукашенка
Теги:
Loading...