image.zn.ua

Колишній голова МВФ радить США та ЄС вкладати в Україну 50 мільярдів доларів щороку

  Екс-голова МВФ Домінік Стросс-Кан та професор гарвардського університету Лоренс Саммерс радять США та ЄС вкладати в Україну 50 млрд дол. щороку.

  Нинішній уряд України за рік зробив усе, що міг, аби пожвавити економіку України і утримати її на плаву. Київ зробив усе, про що просили західні фінансові структури в обмін на економічну підтримку, але США і ЄС могли б зробити більше для України. Про це заявив на саміті YES в Києві професор гарвардського університету Лоренс Саммерс, повідомляє "Дзеркало тижня".

  За словами професора, економічний розвиток України – це передусім геополітичне питання. І вигода для Заходу, найперше, у тому, що він зміцнить власну безпеку, якщо буде підтримувати економіку України. "Я бачив багато економічних криз, які переростали у серйозні міжнародні конфлікти в світі. 2-3 мільярди доларів – це нічого для України. Ми можемо зробити більше. Немає кращої інвестиції в безпеку США, в безпеку Європи, ніж інвестування в Україну 50 мільярдів доларів на рік. Звісно, за умови збереження курсу реформ нинішнім урядом", - наголосив Саммерс.

  Із гарвардським професором погодився колишній голова МВФ Домінік Стросс-Кан, який підкреслив, що згоден "підписатися під кожним словом" Лоренса. Однак він звернув увагу на те, що, попри зусилля, уряд України не зміг добитися того, чого хотів. Інфляція зростає, економічного зростання теж не видно. Тож оптимізму Стросс-Кан поки не бачить. Водночас, на його думку, саме Захід втрачає момент, коли він може реально підтримати Київ на шляху до відновлення економіки. Далі Стросс-Кан звернувся до міністра фінансів України Наталії Яресько: "Я знаю, Київ добивається реструктуризації власними силами. Але я закликаю, не дозвольте Заходу зіграти з вами у ту ж гру, що і з Грецією".

  За словами Яресько, український уряд зробив за останній рік дуже серйозну роботу.

  "Війна знищила 20% нашої економіки. Коли мій попередник зайняв посаду міністра, він почав справи з близько 20 тисячами доларів у державному резерві. Ситуація здавалася катастрофічно. І що ми маємо сьогодні? Наші державні валютні резерви збільшені до 12 мільярдів доларів, ми успішно обслуговуємо всі боргові зобов'язання і проводимо всі соціальні виплати. Ми змогли стабілізувати банківську систему. В нас є підстави сьогодні вважати, що наступного року ми повернемося до економічного зростання", - сказала вона. Проте від фінансової допомоги, надати яку Україні закликав Лоренс, український міністр не відмовилася. На її думку, ці гроші допомогли б Україні покращити інвестиційний клімат і перезапустити реальну економіку. Це б дозволило створити нові робочі місця і підвищити рівень життя українців.

  Нагадаємо, сьогодні, 11 вересня, в Києві почався 12-й форум YES.

  Попередній матеріал
  Євросоюз надасть Україні ще 90 млн євро - на підтримку децентралізації
  Наступний матеріал
  СБУ: Екс-голову Державіаслужби посадили під домашній арешт