Євросоюз
Євросоюз lampa.today

Клімкін: Греція ще не ратифікувала Угоду про асоціацію Україна-ЄС через дострокові вибори

  Вже 22 країни-члени Євросоюзу завершили процес ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  "На сьогоднішній день її ратифікували 22 держави-члени ЄС повністю. Цей процес повністю юридично завершено", - повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільному засіданні комітетів Верховної Ради з питань європейської інтеграції та міжнародних відносин 2 вересня, передає "Інтерфакс-Україна".

  Міністр також зазначив, що ще не завершився процес ратифікації в чотирьох країнах ЄС - Чехії, Бельгії, Італії та Нідерландах. Крім того, за його словами, ще триває процес ратифікації угоди Грецією та Кіпром.

  За словами Клімкіна, всі політичні партії Греції запевнили українську сторону, що після завершення періоду виборів у цій країні процес ратифікації Угоди значно прискориться, цю ж позицію підтримав і МЗС Греції.

  "Щодо Кіпру ситуація пов'язана з тим, що парламент цієї країни хотів остаточно побачити наше бажання і нашу відданість справі, внести зміни до Конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Є значне лобі в кіпрському парламенті. Зараз це питання вирішено", - пояснив Клімкін.

  Крім того, він зазначив, що 4-5 вересня відбудеться неформальне засідання міністрів закордонних справ країн-членів ЄС, де детально обговорять питання посилення ролі ЄС у країнах "Східного партнерства".

  За словами Клімкіна, також обговорюватиметься питання стратегічного бачення розвитку відносин ЄС і Росії, також більшість міністрів порушуватимуть питання, яким чином відбувається процес реформ в Україні.

  Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко нещодавно після тристоронньої консультації на рівні Україна-Брюссель-РФ заявив, що термін вступу в силу Угоди про зону вільної торгівлі України з ЄС переноситися не буде, вона запрацює 1 січня 2016 року.

  Попередній матеріал
  Голову Державіаслужби, відстороненого через конфлікт з Саакашвілі, поновили на посаді
  Наступний матеріал
  У Києві пройде дитячий музичний фестиваль "Open Music for Child"
  Теги:
  Loading...