chdnews.com.ua

Канада продаватиме зброю Саудівській Аравії всупереч законодавству - ЗМІ

  Всупереч канадському законодавству офіційна Оттава підписала з Ер-Ріядом угоду про постачання зброї на суму близько 12 мільярдів доларів.

  Про це інформує "Укрінформ", з посиланням на The Globe and Mail.

  Канада уклала контракт на постачання зброї з Саудівською Аравією на суму 15 млн дол (близько 12 млн дол США – прим. ред.), що є найбільшою угодою для Оттави з продажу зброї. Цей контракт планується здійснити протягом наступних десяти років.

  Угода на продаж канадських бойових машин до Саудівської Аравії з'явилася ще в 2014 році, і "стала великою перемогою уряду прем'єр-міністра Стівена Гарпера, який прагне вивести Канаду на міжнародний ринок торгівлі зброєю", зазначає видання The Globe and Mail.

  Згодом, угода викликала сумніви в органів державного контролю за експортом, оскільки відповідно до законодавства Канади, подібні контракти забороняються з тими країнами, в яких порушуються права людини. Але, попри заборони, уряд Оттави так і не надав результатів моніторингу прав людини у Саудівській Аравії, а МЗС Канади приховало деталі угоди від громадськості, пославшись на "комерційну таємницю".

  У 2011 році Саудівська Аравія направила військову техніку до сусіднього Бахрейну для придушення громадянських протестів. Світові ЗМІ були обурені цим жорстким придушенням мирних протестів. Однак уряд Канади вважає, що саудівська військова техніка була спрямована лише для захисту будівель і "не брала участі у придушенні протестів".

  Як раніше повідомляв "5 канал", з міста Далеа на півдні Ємену, бійці, лояльні центральному уряду, змогли витіснити повстанців-хуситів. Водночас у іншому місті, Таїзі, повстанці під час запеклих вуличних боїв відкинули сили суперника.

  Попередній матеріал
  Російські вантажівки вкотре вдерлися на територію України
  Наступний матеріал
  У Маріуполі стартувала всеукраїнська паломницька акція "Відвага милосердя"

  Саудівська Аравія готова до припинення вогню в Ємені

  Саудівська коаліція поновила обстріли позицій хуситів у Ємені, через захоплення бойовиками військової бази

  Саудівська Аравія відновила бомбардування столиці Ємену

  Саудівська Аравія другий день обстрілює з повітря повстанців у Ємені