Дзеркало тижня

Кабмін закрив українське небо для російських авіакомпаній

  На виконання рішення РНБО Кабмін прийняв рішення про заборону польотів російських авіакомпаній, в першу чергу компаній "Аерофлот" і "Трансаеро" до України.

  Про це повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на сьогоднішній нараді, передає прес-служба Кабінету міністрів.

  Уряд також забороняє транзитні польоти російських авіакомпаній через територію України, "якщо вони містять товари військового призначення, подвійного призначення або російську військову живу силу". Він доручив повідомити про відповідне рішення російській стороні: "Немає що робити російським літакам з російськими триколорами в українських аеропортах".

  Арсеній Яценюк також зазначив, що відповідно до рішення РНБО, є пряма заборона на використання російського програмного забезпечення, зокрема компанії "Лабораторія Касперського". Голова уряду доручив Держслужбі спецзв'язку та захисту інформації невідкладно відключити оновлення програми, її придбання та використання в органах державної влади. "До всіх органів виконавчої влади є чітка вимога – тим компаніям, щодо яких застосовані санкції, заборонити участь у державних закупівлях, щоб вони не мали доступу до бюджетного ресурсу країни", – наголосив Яценюк.

  Прем’єр нагадав і про застосування персональних санкцій до окремих суб'єктів Російської Федерації: "Вже зроблені перші кроки, в першу чергу, це стосується "Укрзалізниці"". Яценюк доручив санкційному комітету в постійному режимі моніторити виконання запроваджених санкцій, а за необхідності – додати до рішення РНБО додаткові прізвища і компанії.

  Посадовець підкреслив: "Відповідальність за запровадження санкцій персонально лежить на керівниках центральних органів виконавчої влади і директорах державних підприємств. Керівниками кожного органу виконавчої влади повинно бути забезпечене стовідсоткове виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони".

  Попередній матеріал
  Волонтери терміново збирають кошти на операцію пораненому під Донецьким аеропортом воїну
  Наступний матеріал
  У ДТП легкового автомобіля та автобуса на Донеччині постраждали 4 дитини - уточнені дані ДАІ
  Теги:
  Loading...