facebook.com/svyatoslav.tsegolko

Ірину Геращенко, яка прямувала підтримати Надію Савченко, не пустили до Росії

Прикордонники не пустили в Росію народного депутата і члена Мінської контактної групи Ірину Геращенко

Про це телефоном вона повідомила "5 каналу". Народний депутат у складі української делегації намагалася потрапити на суд до Надії Савченко в Ростовську область. Паспорти 10 осіб росіяни перевіряли упродовж двох годин. Делегація підтримки рушила до Донецька без Геращенко.

"Мені вручили повідомлення від ФСБ РФ, де було вказано, що мені заборонено в'їзд до РФ до лютого 2021 року. Вони мотивували це тим, що роблять це в цілях захисту національної безпеки РФ, а також її обороноздатності. Найцікавіше в цьому моменті, що акт, який мені вручили відносно того, що мене передають українським прикордонникам, а також усе це повідомлення, були датовані ще 8 березня. Тобто усе це було заготовлено ще напередодні", - повідомила Ірина Геращенко.

Як повідомляв 5.ua, на підтримку Савченко до РФ вирушила група українських посадовців і депутатів. "За дорученням Президента і покликом серця разом із Іриною Геращенко, Марією Іоновою, Іриною Луценко їдемо до Росії підтримати Надію Савченко", – повідомив Святослав Цеголко.

Парламентська делегація на підтримку Надії перебуває в залі суду. Паспортний контроль українців затягували, але все ж майже всі змогли потрапити до приміщення. Деталі "5 каналу" повідомив народний депутат Сергій Євтушок.

Нагадаємо, трьох друзів Надії Савченко, двох дівчат та хлопця,  які прямували у російський Донецьк підтримати українську льотчицю на судовому засіданні, не пропустили через кордон. Таку інформацію "5 каналу" підтвердила сестра бранки Віра Савченко.

За її слів, перетнути українсько-російський кордон вони хотіли вже вдруге, і цього разу їм також зробити це не дозволили. Як повідомляв раніше помічник народного депутата Савченко Олег Мезенцев, російські прикордонники протримали українців на пункті пропуску Гоптівка майже 12 годин.

Напередодні, 20 березня, адвокат Марк Фейгін заявив, що що його підзахисній запропонують відмовитися від адвокатів заради можливого звільнення. У цьому разі він рекомендуватиме їй піти на компроміс. 

21-22 березня Донецький міський суд Ростовської області Росії має винести вирок у справі Надії Савченко. Через закриття аеропорту в Ростові-на-Дону адвокати і преса можуть не потрапити на засідання суду. 

Попередній матеріал
Туреччина посилила охорону напередодні свята весни та нового року Новруз
Наступний матеріал
Сьогодні суд продовжить розгляд справи російських ГРУшників
Теги:
Loading...

Сьогодні російський суд розпочне оголошувати вирок Надії Савченко

Групу українців, яка прямувала до російського Донецька підтримати Савченко, вдруге не пропустили через кордон

Захисники Савченко повідомляють про можливі провокації проти них у російському Донецьку