genosse.su

Громадськість отримає доступ до реєстру квартир та автівок урядовців

  Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції (№ 2423). "За" проголосували 243 народних депутати із 323 зареєстрованих.

  Про це повідомляє "УНІАН".

  Як зазначає видання, відповідно до законопроекту, планується надати доступ громадськості до низки державних реєстрів, зокрема до реєстрів транспортних засобів і їхніх власників, до даних Державного земельного кадастру та до реєстру нерухомості. 

  Згідно з пояснювальною запискою, "у разі надання громадськості доступу до вищеназваних реєстрів та кадастрової карти це сприятиме підвищенню контролю за сплатою податків чиновниками і власниками відповідного майна, земельних ділянок та транспортних засобів, нарівні з іншими громадянами".

  Законопроектом у новій редакції пропонується викласти ст. 28 Закону “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Також пропонується встановити, що для фізичних і юридичних осіб інформація з Держреєстру прав надається не лише за об'єктом нерухомого майна, але й за суб'єктом права.

  Видання відзначає, що законопроект передбачає внесення змін до Закону “Про Державний земельний кадастр України”, відповідно пропонується встановити, що відомості кадастру є відкритою інформацією.

  Також законопроектом планується доповнити Закон “Про дорожній рух” ст. 34-1 щодо врегулювання надання інформації про зареєстровані транспортні засоби з Єдиного державного реєстру.

  Нагадаємо, Верховна Рада прийняла у другому читанні "оборонний закон".

  Попередній матеріал
  Хроніка АТО за добу: троє українських військовослужбовців загинули, бойовики продовжують накопичувати важку техніку
  Наступний матеріал
  Ukraine Tomorrow може почати мовлення у першому півріччі - Мінінформполітики

  Верховна Рада прийняла у другому читанні "оборонний закон"

  Новим координатором коаліції у Верховній Раді стала Юлія Тимошенко

  Голова Верховного суду України пройшов люстраційну перевірку

  Верховна Рада прийняла закон "Про правовий режим воєнного стану "