slovoidilo.ua

Гройсман: Україна – східний кордон європейської цивілізації

  Голова Верховної Ради України 29-30 квітня відвідує Польщу з офіційним візитом.

  Володимир Гройсман уже провів проведе низку зустрічей і виступив у Європейському коледжі в Натоліні, повідомляє офіційний сайт парламенту.

  У промові перед студентами політик зазначив: минулого року Україна остаточно оформила свій європейський вибір. "Моральну точку неповернення ми пройшли на Майдані під час Революції гідності", – відзначив Володимир Гройсман.

  Він відзначив консолідовану і постійну підтримку України з боку ЄС і підкреслив важливу роль Польщі у досягненні такої єдності.

  Однак на шляху до втілення спільних цілей – передусім імплементації угои про асоціацію – стоїть агресивна позиція і дії путінської Росії, спрямованих на підрив єдності серед держав-членів ЄС.

  "При цьому Росія використовує доволі прості засоби: широку пропагандистську кампанію з дискредитації України, потужні важелі економічного впливу та індивідуальний підхід до чутливих сфер двосторонніх відносин з кожною окремою державою-членом ЄС" – застеріг Володимир Гройсман.

  Він зазначив: щира позиція України з виконання Мінських домовленостей наражається на нові і нові маніпуляції з боку РФ і бойовиків, які на сьогодні не виконали жодного пункту. Зокрема, з моменту оголошення режиму припинення вогню 15 лютого ц.р. російські бойовики більше 2,5 тисячі разів атакували українські позиції, внаслідок чого загинуло більше 100 бійців АТО. Крім цього, бойовики не допускають Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ до перевірки відведення крупнокаліберної зброї і продовжують періодично застосовувати її.

  Також терористи уникають обміну заручниками за принципом "всіх на всіх", а Росія продовжує мордувати на власній території низку українців, ув’язнених з політичних мотивів, серед яких народний депутат і член ПАРЄ Надія Савченко.

  З цього Володимир Гройсман зробив висновок: "Якою б щирою не була позиція України, Мінські домовленості і Комплекс заходів від 12 лютого використовуються Росією виключно як чергова "димова завіса" для продовження диверсійної та дезінформаційної діяльності в Україні та ЄС; знищення української державності, свободи та демократії; доведення нікчемності спільних цінностей та ідеалів європейської інтеграції, а також сучасної системи міжнародного правопорядку".

  Політик підкреслив: ситуація в Україні вже давно перестала бути українсько-російським конфліктом, однак ключові світові гравці не повною мірою відчувають, наскільки загрозливою є ця ситуація для світового порядку, що склався після Другої світової війни.

  Щоб зупинити наступ Кремля і дати шанс мирному врегулюванню Україні вкрай потрібна консолідована позиція ЄС і підтримка Польщі з таких ключових питань, як продовження та посилення санкцій щодо РФ до моменту відновлення Україною повного контролю над своєю територією, у т.ч. над Кримом; підтримка ініціативи щодо розгортання в Україні операції з підтримання миру ООН або ЄС; підвищення обороноздатності України, як східного кордону європейської цивілізації.

  В кінці промови Володимир Гройсман нагадав аудиторії цитату творця польської державності початку минулого століття Юзефа Пілсудського: "Без незалежної України не може бути незалежної Польщі".

  Попередній матеріал
  Директор Інституту національної пам'яті розповів про заплановані урочисті заходи в Києві 8 і 9 травня
  Наступний матеріал
  Хроніка АТО за добу: бойовики застосовують артилерію та великокаліберні міномети, поранено трьох українських військових

  Активісти у Дніпропетровську вимагають від облради визнати Росію агресором

  Бойовики можуть перейти у наступ у середині травня, але Україна здатна себе захистити – Порошенко

  Лукашенко: ідея "русского мира" - це не про нас

  160 держав світу вимагають повної заборони ядерної зброї