Гройсман розповів про повноваження префектур

  Голова Верховної Ради розповів про функції префектів, які будуть введені для нагляду за органами місцевого самоврядування.

  Сьогодні під час зустрічі спікера парламенту з представниками регіональних ЗМІ Володимир Гройсман розповів, що префектури, окрім контролю за органами місцевого самоврядування, також будуть координувати Пенсійний фонд і Державну службу зайнятості.

  "У нас же буде на території областей Державний пенсійний фонд, Державна служба зайнятості, їх треба, щоб хтось координував на території, ось цей префект їх буде координувати. І наступна позиція – у нього буде право, якщо буде прийнято якесь рішення незаконне того чи іншого органу місцевого самоврядування, призупинити його дію і подати одразу до суду", - зазначив він.

  Голова ВР також розповів, що Президент матиме право призупиняти рішення місцевої влади, зокрема, якщо йтиметься про загрозу державного суверенітету.

  "Якщо будь-хто з будь-якої ради - або міський, селищний голова, голова обласної ради, обласного виконкому, районного виконкому - прийме рішення, наприклад, вийти зі складу України і вступити до іншої країни складу, у Президента виникає право, у загальнонаціонально обраного лідера, призупинити це рішення, направити його одночасно до Конституційного суду і ввести державного уповноваженого на час розгляду в Конституційному суді цього рішення", - додав спікер. 

  Попередній матеріал
  Ціна нафти ОПЕК впала нижче $55 за барель
  Наступний матеріал
  Сакваралідзе: 3 млн 200 тис. грн застави занадто мало для прокурорів-хабарників