rada.gov.ua

Гройсман обговорив з прем'єр-міністром Литви "спільну відсіч агресору"

  Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман у Києві зустрівся з прем’єр-міністром Литви Альгірдасом Буткявічюсом.

  "Нині ми переживаємо складний період, особливо зважаючи на агресію з боку Росії, і підтримка литовського народу є надзвичайно важливою для нашої держави", - заявив Гройсман, передає УНІАН. Керівник парламенту висловив впевненість, що підтримка з боку міжнародної спільноти, спільна відсіч агресору гарантуватимуть мир в Україні і на Європейському континенті.

  Буткявічюс заявив, що Литва підтримує зусилля України на шляху впровадження реформ та євроінтеграції, що його країна "суворо засуджує порушення міжнародного права з боку Російської Федерації". У цьому контексті Гройсман і Буткявічюс наголосили на важливості неухильного дотримання Мінських домовленостей усіма сторонами та підвищення обороноздатності країн Європейського континенту.

  Голова Верховної Ради України особливо акцентував на необхідності підвищення обороноздатності нашої країни, оскільки нині, за його словами, українські воїни "захищають не тільки Україну, її територіальну цілісність, а й Європу". Прем'єр-міністр Литви привітав реформу українських Збройних Сил і заявив про готовність Литви поділитися досвідом вступу до НАТО.

  Під час зустрічі cторони наголосили на важливості активізації двостороннього співробітництва у сфері енергетичної безпеки, освітній галузі. Гройсман також поінформував про законодавче забезпечення реформ у сфері боротьби з корупцією, фінансової децентралізації, реформування правоохоронної і судової систем.

  Нагадаємо, раніше Литва отримала від України запит щодо передачі досвіду українським військовим інструкторам в покращенні ведення військовими влучної стрільби та ведення бойових дій в міських умовах. 24 липня міністрами оборони трьох країн була підписана угода про початок функціонування українсько-польсько-литовської бригади. Від України до військової частини "ЛитПолУкрбриг" увійде 545 військових, від Литви – близько 350 і від Польщі – до 2 тис. осіб.

  Попередній матеріал
  Основним центром дискредитування децентралізації є Росія – Пітцик
  Наступний матеріал
  На Черкащині попрощалися з 46-річним добровольцем, який загинув у зоні АТО
  Теги:
  Loading...