Гройсман назвав основні принципи впровадження децентралізації в Україні

  Голова Верховної Ради назвав основні позиції, відповідно до яких буде впроваджено в Україні децентралізацію.

  Про це Володимир Гройсман повідомив під час засідання Національної ради реформ під головуванням Президента.

  Зміни до Конституції із децентралізації будуть унесені із урахуванням таких базових позицій: розширення повноважень місцевої влади і ефективний контроль з боку центрального керівництва держави.

  За його словами, базовим рівнем місцевого самоврядування визначено громаду, якій будуть "максимально передані" повноваження та фінансові ресурси. Гройсман розповів, що запроваджується трирівнева система місцевого самоврядування із відповідним рівнем компетенції для виконання необхідних завдань.  

  "Запроваджуються базові принципи Європейської хартії місцевого самоврядування: його повсюдність, субсидіарність при розподілі повноважень, право місцевого самоврядування на частину загальнодержавних податків, аби побудувати абсолютно партнерські стосунки щодо наповнення бюджету і його реалізації", - зазначив керівник парламенту.

  Водночас голова Верховної Ради підкреслив, що впровадження державного контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування має ключове значення для успішності всієї реформи. "Не можна допустити, щоб центр "князівств" спустився з Києва на регіональний і субрегіональний рівень", - додав він. 

  Попередній матеріал
  У Великобританії побудували копію Стоунхенджа зі старих холодильників
  Наступний матеріал
  Період адаптації до децентралізації триватиме не менше двох років – голова ВР