ГПУ_Київ 5.ua

ГПУ підготувала законопроект про повернення державі вкрадених коштів

  Генпрокуратурою України підготовлено законопроект про зміни до Кримінального процесуального кодексу України, які передбачають удосконалення інституту арешту та процедури спеціального досудового розслідування.

  Як повідомили УНІАН в прес-службі ГПУ, законопроект підготувала робоча група, яка працює над поверненням в Україну коштів, одержаних злочинним шляхом колишніми високопосадовцями України. Керівник міжвідомчої робочої групи, заступник генпрокурора Віталій Касько, звернувся до Адміністрації президента з проханням підтримати запропонований відомством законопроект і розглянути питання його внесення на розгляд Верховної Ради.

  У ГПУ підкреслили, що запровадження положень законопроекту дозволить більш ефективно забезпечити виконання кримінальних покарань майнового характеру, відшкодування збитків, завданих кримінальним правопорушенням, а також здійснення заходів кримінально-правового характеру, у тому числі щодо юридичних осіб.

  "Зокрема запропоновані зміни покликані удосконалити процедуру ініціювання перед судом арешту майна, яке намагається приховати правопорушник шляхом передачі його у володіння іншим особам. У разі схвалення парламентом запропонованих змін з'явиться реальна можливість подавати до суду докази належності майна підозрюваному у корупції чиновнику, яке оформлено на його родичів або знайомих, та накладати на нього арешт за рішенням суду з метою подальшої конфіскації. Загалом законопроект покликаний вирішити низку проблем, які на сьогодні існують у сфері повернення з-за кордону активів, одержаних колишніми високопосадовцями за рахунок розкрадання державного майна", - додали у Генпрокуратурі.

  Нагадаємо, тим часом співробітники Генпрокуратури, які розслідують справи про хабарництво у відомстві, заявили про тиск з боку керівництва. "Відносно працівників прокуратури, які взяли на себе відповідальність і почали цю операцію з пошуку прокурорів, які обґрунтовано підозрюються в хабарництві, на них здійснюється тиск, починаючи від першого заступника генпрокурора Гузиря і заступника генпрокурора Столярчука. Вони намагаються дискредитувати докази, які нами зібрані", - заявив Касько.

  Попередній матеріал
  Чорновіл про зняття депутатської недоторканності: Назвався грибом – лізь у кошик
  Наступний матеріал
  Зона вільної торгівлі між Україною та Канадою: Яценюк заявив про "відкриття нової сторінки"