Facebook / Петро Порошенко

Голосувати за зміни до КУ в частині децентралізації потрібно лише після повного припинення вогню на Донбасі – Порошенко

  Головною передумовою для прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації має стати повне припинення вогню на Донбасі.

  Про це заявив Президент України Петро Порошенко, передає агенція "Інтерфакс-Україна".

  "Я вітаю ініціативу 53 парламентарів, адже голосуванню за Конституцію в частині децентралізації повинні передувати кілька важливих передумов. Позиція перша – припинення вогню і довгий період повної тиші. Це повинна забезпечити Росія і світ повинен бачити, що це відбувається", – сказав Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам, яке вийшло в ефір у неділю, 24 січня.

  Ще одним передумова, за словами глави держави, – допущення спостерігачів ОБСЄ до непідконтрольної Україні ділянці кордону. "І ключова позиція – відновлення контролю над держкордоном на першому етапі з боку ОБСЄ. Вони повинні мати безперешкодний доступ до держкордону, щоб гарантовано припинити ввезення до нас іноземних військ і військової техніки", – сказав він.

  Також Порошенко відзначив важливість звільнення заручників, в тому числі й тих, яких утримують на території РФ, і важливість вирішення низки політичних питань, зокрема, скасування "фейкових" виборів на Донбасі.  

  Нагадаємо, бойовики зірвали обмін полоненими, висунувши у Мінську неприйнятні умови. Про це у середу, 20 січня, заявила уповноважений Президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко, яка є одним із перемовників у Мінську.

  Попередній матеріал
  Порошенко: протягом двох наступних тижнів Україна подасть позови до міжнародних судів щодо анексії Криму
  Наступний матеріал
  У Греції другий день поспіль протестувальники закликають відкрити кордон для біженців

  Порошенко: протягом двох наступних тижнів Україна подасть позови до міжнародних судів щодо анексії Криму

  У ВР є 300 голосів, необхідних для ухвалення змін до Конституції в частині децентралізації - Порошенко

  Децентралізація потребує ухвалення майже 500 нових законів – Порошенко