Голосування за європейські закони багато чого покаже про новий формат коаліції - Рубан

Депутати і досвідчені люди хотіли б побачити, на що може спертися той самий декларований європейський вибір України в діяльності коаліції

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Юрій Рубан. 

"Я хотів би нагадати, що є проблемою фундаментальною. Фундаментальним показником довіри чи недовіри до уряду і, відповідно, існування чи неіснування коаліції, звичайно, це завжди є голосування за бюджет. Бюджет є головним документом економічної і будь-якої політики. Бо немає політики, якщо під неї немає грошей. Відповідно, що ми побачили в голосуванні за бюджет? Ми побачили, що дві фракції коаліції відмовились за нього голосувати. Це фракція "Батьківщина" і фракція "Самопоміч". Це вже висвітлило фундаментальну проблему цього уряду", - заявив Рубан.

Експерт наголосив: "Завтра депутати і досвідчені люди хотіли б побачити, а на що може спертися той самий декларований європейський вибір України в діяльності коаліції і, відповідно, уряду. Тому і виставлені першими, я так розумію, закони про безвізовий режим".

"Перше, що покаже нам це голосування, це на що може спертися навіть не уряд, а наш омріяний "європейський вибір" і, відповідно, від цього можна буде відштовхуватись. Зрозуміло наступне: в нинішньому вигляді задача-максимум, яку поставив прем'єр, що він не поміняє жодного міністра, вона за природою своєю нереалістична. Якщо дві фракції з коаліції хочуть вийти і одна під питанням, то зрозуміло, що не може зберегтися уряд у нинішньому вигляді. Коли стане ясно, на які голоси, якщо хочете, "проєвропейської" або "антипутінської" коаліції в цьому парламенті можна розраховувати, після цього з'явиться можливість вести переговори про нову конфігурацію коаліції та уряду… Голосування за європейські закони багато чого покаже", - заявив Рубан.

Щодо відставки заступника Генпрокурора Каська Експерт висловив думку, що "найкращою реакцією на те, що відбувається, є просто доведення до суду справи "Діамантових прокурорів", щоб це не було полеміка серед посадовців, а щоб все це перенеслось в суд, де будуть судити корупціонерв". 

Як повідомляв 5.ua, у Блоці Порошенка певні: коаліція працюватиме і без "Радикальної партії"

 

Попередній матеріал
До Луганська та його околиць надійшли 30 танків бойовиків - Булатов
Наступний матеріал
Україна наполягає на необхідності ввести миротворців ООН в зону АТО - Єльченко
Теги:
Loading...

Поки невиконані Мінські домовленості, мова про зняття санкцій з Росії не йде - Рубан

В самій коаліції повинні визначитися, яку логіку управління вони обирають - політичний експерт

Рада коаліції не змогла ні про що домовитися і продовжить засідання завтра

Нинішня коаліція є недієздатною - Луценко

У парламенті триває засідання ради коаліції

5 канал - трансляція наживо