Голосування на грецькому референдумі "проти" означатиме "проти Європи" - Юнкер

  Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в понеділок заявив, що якщо громадяни Греції на референдумі відкинули умови кредиторів, це можна вважати катастрофою.

  Про це пише "Інтерфакс-Україна".

  "Відмова була би катастрофою в тому, що стосується подальшого розвитку подій. Якщо греки на референдумі проголосують "проти", то це буде інтерпретовано як "ні" єврозоні та Європі загалом ", - наводять його слова європейські ЗМІ.

  Уряд Греції скликає референдум, на якому громадяни мають проголосувати щодо того, приставати чи ні на умови кредиторів, 5 липня. Ципрас раніше заявляв, що він рекомендує співвітчизникам голосувати "проти".

  Нагадаємо, прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас оголосив, що 29 червня банки в його країні не відкриються для торгів. Виступаючи на телебаченні, Ципрас сказав, що до таких кроків довелося вдатися після того, як Європейський центральний банк відмовився підвищити суму екстреного кредиту для грецьких банків.

  Раніше в неділю, 28 червня, ЄЦБ заявив, що заморожує на дотеперішньому рівні своє екстрене кредитування фінансової системи Греції, яка тепер потребує значно більших фінансових вливань через втечу готівки. За повідомленнями, менш як протягом останньої доби, від часу, коли в ніч на неділю парламент Греції схвалив проведення референдуму щодо умов міжнародної допомоги, з банкоматів країни зняли готівкою 1 мільярд 300 мільйонів євро, побоюючись саме тих заходів, про які й оголосив Ципрас.

  В той же час, Греція і ЄС взаємно відкинули пропозиції один одного щодо врегулювання кризи. Перемовини щодо подолання наслідків економічних негараздів в Елладі припинилися.

  Попередній матеріал
  У центрі Донецька терористи на "Уралі" протаранили легковик - загинула людина
  Наступний матеріал
  За книгою Джона Леннона створять виставу