5 канал

Генсек Ради Європи досі не зробив жодної заяви чи дій щодо звільнення Савченко - голова делегації ВР у ПАРЄ

Турбйорн Ягланд - єдиний із Ради Європи, хто має прямі контакти з нинішнім російським урядом

Генеральний секретар Ради Європи досі не зробив жодної заяви чи не повідомив про його дії щодо звільнення Савченко, до чого долучилися вже всі світові інституції. Про це на брифінгу щодо дій делегації Верховної Ради України в ПАРЄ для активізації зусиль Ради Європи у питанні звільнення Надії Савченко заявив народний депутат від БПП, голова постійної делегації ВР України в Парламентській Асамблеї Ради Європи Володимир Ар'єв.

"Я 3 березня звернувся до президента ПАРЄ Педро Аграмонта і до Генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда з тим, щоб вони вчинили максимальні дії з їхнього боку для звільнення Надії Савченко. Принаймні, Турбйорн Ягланд має єдиний із Ради Європи прямі контакти з нинішнім російським урядом. Президент ПАРЄ зробив заяву того ж дня, але оскільки російська делегація, не підтверджені її повноваження в асамблеї, вона припинила усі контакти з асамблеєю і її керівництвом. І залишилася тільки одна опція - через пана Ягланда", - сказав він.

За словами нардепа, він здивований тим, що Генеральний секретар Ради Європи досі не зробив жодної заяви чи дій щодо звільнення української льотчиці.

"Вчора я від імені делегації направив йому (Ягланду - 5.ua) листа, щоб він доклав усіх можливих зусиль для звільнення Надії Савченко через його контакти із російською владою, але досі, попри те, що в цьому листі були викладені абсолютно всі аргументи терміновості подій, досі ми не отримали жодної реакції. І я принаймні висловлюю від імені делегації подив тому, що Генеральний секретар Ради Європи досі не зробив жодної заяви чи не повідомив про жодні дії, ним зроблені, з приводу звільнення Савченко, до чого долучилися вже всі світові інституції", - зауважив Ар'єв.

Нагадаємо, 10 березня Надія оголосила про те, що припиняє сухе голодування. Як з'ясувалося, льотчиці передали підробленого листа від Президента України Петра Порошенка.

Як повідомляв 5.ua, акції за звільнення Надії Савченко прокотилися світом. Президент України Петро Порошенко закликав лідерів країн ЄС та США посилити тиск на РФ задля звільнення української льотчиці. Представники Євросоюзу і Сполучених Штатів висунули вимоги до РФ щодо негайного звільнення викраденої українки.

Попередній матеріал
Німеччина намагається перекласти вину за неефективні Мінські переговори на Україну
Наступний матеріал
Пораненого в Одесі інкасатора прооперували
Теги:
Loading...

Полозов: Стан Савченко критичний, проте медиків досі не пускають

Юридичних механізмів обміняти Савченко дуже мало, і всі вони є довготривалими - представник Мін'юсту

Савченко припинила сухе голодування ще вчора ввечері - журналіст

Президент спілкується з родиною Савченко - радник глави держави

Україна просить Німеччину направити лікарів до Савченко в Росію - посол

5 канал - трансляція наживо