Єнс Столтенберг 5.ua

Генсек НАТО: Попри перепони, Україна прогресує

  Україна просувається вперед на шляху реформ в оборонній сфері.

  Про це заявив Генеральний секретар Північно-Атлантичного Альянсу Єнс Столтенберг на прес-конференції після консультацій Комісії Україна-НАТО. Зокрема, він зазначив, що Україна прогресує, попри деякі практичні перепони.

  "Це тривалий шлях і ми бачимо, як Україна просувається вперед", - наголосив Столтенберг. Водночас, він повідомив, що НАТО планує нарощувати практичну допомогу Україні. Зокрема, в межах комісії Україна-НАТО домовилися розробити новий Трастовий фонд щодо розмінування і протидії саморобним вибуховим пристроям.

  "Ми підтримуємо чітку послідовність у проведенні довгострокових реформ у сфері безпеки і оборони. Це не простий шлях, який потребує терпіння і старанності, щоби досягти прогресу і втілити усі ці реформи. НАТО підтримує Україну. Зокрема на рівні фінансування, а також виділяє експертів. П'ять трастових фондів успішно працюють. Останніми днями ми розпочали проекти щодо безпечних ліній зв"язку і повітряного простору", - заявив Столтенберг.

  Степан Полторак заявив, що альянс готовий переглянути питання надання Україні летальної зброї. За його словами, це підтвердили члени НАТО. "Сьогодні ми захищаємо не тільки Україну, ми захищаємо весь цивілізований світ", - зазначив Полторак.

  Попередній матеріал
  Двоє українських плавців потрапили у вісімку найсильніших на Європейських іграх
  Наступний матеріал
  У Харкові невідомі обстріляли пасажирський автобус
  Теги:
  Loading...