Флот ВМС України до 2020 року хочуть збільшити втричі

  Збільшення чисельності передбачає концепція розвитку флоту, яка зараз проходить узгодження в Міністерстві оборони.

  Про це на брифінгу повідомив 1-й заступник начальника штабу командування ВМС ЗС України контр-адмірал Дмитро Таран, передає УНІАН.

  З його слів, збільшення чисельності передбачає концепція розвитку флоту, яка зараз проходить узгодження в Міністерстві оборони. Таран зазначив, що 75% свого військового флоту Україна втратила через агресії РФ у Криму, і зараз ВМС налічують близько 40 одиниць. "Вони морально застаріли, половина потребує ремонту", - сказав контр-адмірал, уточнивши, що кількісний склад збільшиться не тільки за рахунок бойових кораблів, а й допоміжного флоту.

  Він нагадав, що у квітні президент Петро Порошенко розпорядився розробити концепцію відродження національного флоту. Командування ВМС провело низку круглих столів, семінарів, у тому числі за участю представників Міністерства оборони країн-членів НАТО, які допомогли у розробці концепції моделі розвитку ВМС.

  "Проведено аналізи військово-соціальної обстановки в Україні, в Чорноморському і Азовському регіонах. Визначено загрози національним морським інтересам України та визначено моделі. За основу взято моделі розвитку військово-морських флотів передових країн світу", - заявив Таран. Зокрема, прораховано кількість необхідних засобів, сил - корабельний та авіаційний склад, війська берегової оборони і т. ін., "закладаються певні фінансові ресурси". Також розглядається можливість відродження військово-промислового комплексу, який зможе забезпечити будівництво військових кораблів, катерів - малих броньованих, десантних і противодиверсійних, літаків, вертольотів, розробляти комплекси радіоелектронної розвідки тощо, а на це потрібні десятки мільярдів гривень.

  "До кінця 2017-го, у 2018 році плануємо отримати новий корабель - корвет "Володимир Великий", який будується в Миколаєві на Чорноморському суднобудівному заводі", - зазначив Таран.

  Окрім цього, він нагадав, що протяжність морського кордону України становить близько 1,35 тис. км, ще майже 30 тис. кв. м – територіальне море, плюс 70 тис. кв. м – морська економічна зона.

  Попередній матеріал
  Польський парламент очолила Малгожата Кідава-Блонська
  Наступний матеріал
  Спека, повені, лісові пожежі та виверження вулкану – стихійні лиха у світі