5 канал

Експерт щодо антикорупційного закону: Майно хабарників арештовуватимуть за новими правилами

Підтриманий Верховною Радою у першому читанні законопроект про створення Національного агентства з питань розшуку і управління корупційними активами запроваджує нові правила арешту майна корупціонерів.

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив менеджер з комунікацій громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Андрій Андрушкін.

"Це закон, який запускає зміни і запускає нові правила арешту майна. Так, судову реформу треба робити і вона суперважлива, але ось це агентство і правки до КПК, які сьогодні були ухвалені, наприклад, дають можливість арештовувати "Лексус", який записаний на тещу, якщо є докази, які свідчать, що "Лексус" цей, або яхта, або будинок, в якому живе теща корупціонера, про якого ще тільки починається слідство, що це набуто шляхом якихось корупційних злочинів. Це дозволить не чекати арештів, або коли хтось повернеться з Відня...", - прокоментував він.

За словами Андрушкіна, Національне агентство з питань розшуку і управління корупційними активами буде максимально незалежним.

"Воно буде максимально незалежним, оскільки в законі прописано так, щоб управління його було обрано таким самим способом, як Національне антикорупційне бюро: відкритим конкурсом, із залученням всіх зацікавлених сторін, також громадськості, експертів-антикорупційників. Майно, яке буде арештоване, не буде просто лежати - воно буде працювати... Всі кошти, зароблені від використання цього майна, будуть спрямовані до державного бюджету", - зауважив експерт.

Нагадаємо, ВР у першому читанні проголосувала за створення Нацагентства з питань розшуку і управління корупційними активами.

Попередній матеріал
Кілера, який збирався вбити політбіженця-співробітника ФСБ, засудили до 8,5 років
Наступний матеріал
У Радикальній партії спростовують інформацію про те, що Мосійчуку сьогодні робили операцію
Теги:
Loading...