Про це сьогодні, 16 вересня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" сказав директор центру досліджень міжнародних відносин Микола Капітоненко.
"Я не дуже розумію, чому з цього роблять таку велику проблему, оскільки з огляду на падіння загальне рівня життя, навіть за умов отримання безвізового режиму не так багато українців будуть здатні поїхати до Європи. Здається, минулого року лише 1,5% українців отримали Шенгенські візи і поїхали до Європи. Тобто насправді це питання іміджу, це питання символічне, оскільки ми стверджували про те, що ми – Європа і, звичайно, отримання безвізового режиму буде доводити це, частково принаймні", - вважає експерт.
Водночас Капітоненко зазначив, що на сьогодні існують об’єктивні фактори, що заважають Україні отримати безвізовий режим із країнами – членами Європейського Союзу.
"Є речі, які потребують розв’язання. Це зниження рівня корупції в країні, це побудова ефективної держави, це підтримання високого рівня безпеки і це контроль над власним кордоном. Це те, чого ми позбавлені внаслідок агресивних дій Росії, і це те, що об’єктивно заважає нам сподіватися на безвізовий режим", - пояснив він.
Як повідомляв 5.ua, протягом вересня в Україні запрацюють вісім місій ЄС із підготовки безвізового режиму.