5.ua

Експерт: Отримання безвізового режиму з ЄС – це питання іміджу України

Безвізовий режим для України має більше символічне значення, адже за умов падіння матеріального рівня життя небагато українців зможуть собі дозволити відвідувати країни Європейського Союзу.

Про це сьогодні, 16 вересня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" сказав директор центру досліджень міжнародних відносин Микола Капітоненко.

"Я не дуже розумію, чому з цього роблять таку велику проблему, оскільки з огляду на падіння загальне рівня життя, навіть за умов отримання безвізового режиму не так багато українців будуть здатні поїхати до Європи. Здається, минулого року лише 1,5% українців отримали Шенгенські візи і поїхали до Європи. Тобто насправді це питання іміджу, це питання символічне, оскільки ми стверджували про те, що ми – Європа і, звичайно, отримання безвізового режиму буде доводити це, частково принаймні", - вважає експерт.

Водночас Капітоненко зазначив, що на сьогодні існують об’єктивні фактори, що заважають Україні отримати безвізовий режим із країнами – членами Європейського Союзу.

"Є речі, які потребують розв’язання. Це зниження рівня корупції в країні, це побудова ефективної держави, це підтримання високого рівня безпеки і це контроль над власним кордоном. Це те, чого ми позбавлені внаслідок агресивних дій Росії, і це те, що об’єктивно заважає нам сподіватися на безвізовий режим", - пояснив він.

Як повідомляв 5.ua, протягом вересня в Україні запрацюють вісім місій ЄС із підготовки безвізового режиму.

Попередній матеріал
МЗС викликало російського консула через українців Клиха і Карпюка, яких незаконно судять у Чечні
Наступний матеріал
Порошенко відреагував на рішення бойовиків провести фейкові "вибори" на Донбасі
Теги:
Loading...