Вибори в Україні
Вибори в Україні 5 канал

Другий тур виборів: ЦВК оприлюднила перші дані про явку

Читайте по-русски
Загальна активність виборців по Україні становить 18,04%. Явка виборців вища, ніж у першому турі

Станом на 11:30 явка виборців по Україні за даними 42-х виборчих округів становить 15,3%. Відповідні дані оприлюднені на інформаційному табло в приміщенні Центральної виборчої комісії, повідомляє "Укрінформ".

Найвища явка станом за 11:30 зафіксована:

  • у Черкаській області – 21,80%,
  • Полтавській – 21,82%,
  • Херсонській – 20,29%,
  • Луганській – 20,65%,
  • Донецькій – 19,30%,
  • Сумській – 19,66%.

Згідно з опублікованими даними, явка по Києву станом на 11:30 становить 11,9%.

Найнижча явка поки що в західних областях: у Львівській – 10,99%, Івано-Франківській – 8,10%, Закарпатській – 5,54%.

Як розповіла журналіст "5 каналу" Леся Головата, у ЦВК також пояснили, чому не відкрилася дільниця на Донбасі. Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук назвала кілька причин невідкриття дільниці.

"Там кілька причин. По-перше, штаби дали кандидатури до складу цієї ДВК - це майже всі жителі Маріуполя. Це не дуже коротка відстань, і знову ж таки місцезнаходження цієї дільниці стало причиною, чому на сьогодні ці особи відмовляються виконувати свої функції. Наскільки мені відомо, поліція розглядає інші причини, які могли бути підставами для того, щоб люди відмовилися працювати. Але базова причина пов'язана саме зі специфікою цього регіону і знаходженням цієї дільниці майже на лінії розмежування", – сказала Сліпачук.

За інформацією "ОПОРА", дільниця не відкрилась, бо члени ДВК висунули специфічні вимоги до ОВК щодо сплати за їхню роботу додаткових 27 тисяч гривень.

Стався на голосуванні і прикрий інцидент. У Тернопільській області на виборчій дільниці помер виборець, розповіли в ЦВК. Водночас МВС повідомило у Twitter, що в Тернопільській області на виборчій дільниці помер чоловік 1944 року народження.

Як повідомляв 5.UA, вчора на НСК "Олімпійський" відбулися дебати між кандидатом у президенти Петром Порошенком та Володимиром Зеленським. Як відомо, ведучими стали журналісти Андрій Куликов та Олена Фроляк. Дебати відзначилися тим, що обидва кандидати у президенти стали під час виступу на коліно на знак поваги до загиблих на Донбасі, а ще тим, що коли дебати завершилися, всі: й кандидати, і присутні на стадіоні українці разом заспівали гімн України. Як це було – дивіться у фото та на відео. Вже сьогодні, 21 квітня, відбувається другий тур виборів.

Попередній матеріал
Голосування Президента України Петра Порошенка – відео
Наступний матеріал
Писанки та обереги для бійців передової: у Києві запрацювала "Майстерня добра"