5 канал

Дрік: Судді КС дуже зацікавлені в скасуванні закону про люстрацію

Однією з причин засідання Конституційного суду щодо розгляду закону "Про очищення влади" є те, що суддям відповідно до змін, які зареєстровані у ВР, доведеться також проходити люстраційну перевірку.

Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявила голова громадської організації "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік.

"Те, що відбувається в Конституційному Суді - це театр абсурду, де злочинці розказують іншим злочинцям, чому їх не можна люструвати. Отак це виглядає насправді", - зазначила вона, коментуючи сьогоднішнє засідання КС.

За її словами, судді Конституційного суду дуже зацікавлені в скасуванні закону про люстрацію.

"Все складається таким чином, що судді наразі сильно зацікавленні самі в скасуванні люстрації, бо відповідно до тих змін, які вже зареєстровані в парламенті, судді Конституційного суду теж повинні будуть перевірятися на люстрації", - наголосила Дрік.

Водночас заступник директора Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Катерина Журба додала: "І до речі цій нормі закону Венеціанська комісія також дала позитивну оцінку. Вона сказала, що це є нормальною міжнародною практикою, коли судді Конституційного Суду також проходять люстраційну перевірку".

Нагадаємо, сьогодні відкрилося засідання Конституційного суду, де судді мають визначити, чи не суперечить закон "Про очищення влади" Основному закону України. Є три подання щодо оцінки закону "Про очищення влади". Два подання від Верховного Суду і ще одне від 47 депутатів, переважна більшість з яких колишні регіонали.

Попередній матеріал
Ліга Європи: "Дніпро" сьогодні зіграє з "Сент-Етьєном"
Наступний матеріал
Апеляційний суд залишив під вартою названого сина Дмитра Фірташа
Теги:
Loading...