atn.ua

До української ради реформ запросили екс-прем'єра Литви і екс-міністра Швеції

  Шведські екс-глава МЗС Більдт і економіст Аслунд, а також екс-прем'єр Литви Кубілюс запрошені консультантами в Київ в створену команду зарубіжних радників.

  Колишній прем'єр Литви, лідер партії "Союз вітчизни - Литовські християнські демократи" Андрюс Кубілюс запрошений на роботу у створену Порошенком команду зарубіжних радників, покликаних сприяти в проведенні реформ у цій країні, повідомляє "Інтерфакс-Україна", почилаючись на BNS.

  Повідомляється, що Кубілюс отримав таку пропозицію по телефону у вівторок увечері від колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі, який очолює засновану у лютому цього року Міжнародну консультативну раду з реформ України.

  "Він мені подзвонив, сказав хто може увійти до складу цієї ради з інших відомих європейських політиків, і я погодився", - повідомив Кубілюс.

  За його словами, Саакашвілі назвав і кілька інших потенційних радників, з якими ведуться переговори або вже домовлено про роботу. Це колишній прем'єр і довголітній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт, голова Комітету Європейського парламенту у закордонних справах Ельмар Брок, колишній віце-президент ЄП Яцек Сарьюш Вольський, екс-прем'єр Словаччини Мікулаш Дзурінда, а також відомий шведський економіст Андерс Аслунд, який був радником з питань економіки у колишнього президента України Леоніда Кучми і у прем'єра Латвії Валдіса Домбровскіса.

  Із слів Кубілюса відомо, що ця консультативна рада, швидше за все, буде працювати неформально, однак повинна час від часу проводити засідання в Україні.

  "В Україні працює чимало литовців - від нашого колишнього віце-міністра економіки Адомаса Аудіцкаса до Неріюс Удренаса, колишнього радника президента, і колишнього єврокомісара Альгірдаса Шямята, працює чимало грузинів на відповідальних посадах. Наша робота буде не такою, як у них, хто працює на місці, але, маючи такий досвід роботи на посадах глав урядів або на інших посадах, (можна) дати більше рекомендацій уряду України, як проводити в життя реформи, і одночасно бути адвокатами програми цих реформ на Заході ", - наголосив екс-прем'єр Литви.

  Він повідомив, що головні реформи в Україні все ще очікуються у галузях економіки, управління, боротьби з корупцією та правоохорони.

   

  Попередній матеріал
  Під Станицею Луганською на розтяжці підірвався український боєць
  Наступний матеріал
  У Японії померла найстарша мешканка планети

  Литва ратифікувала угоду про заснування спільної військової бригади з Польщею та Україною

  Литва вкотре закликала світ активніше протистояти агресії Росії

  Литва закликає США активніше допомагати Україні

  Антін Мухарський став радником міністра культури