5.ua

Державіаслужба чекає пояснень, на підставі чого українським перевізникам заборонили польоти до РФ

  Державна авіаційна служба України звернулася до російської сторони із запитом пояснити, чому українським перевізникам заборонили польоти до Російської Федерації.

  Про це сьогодні, 2 жовтня, під час брифінгу повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.

  "Українська державна авіаслужба направила вчора листа до російського аналогу, російської авіаслужби, де запитала: на підставі чого було включено заборону (на авіаперельоти до РФ – 5.ua) та хто конкретно з українських авіакомпаній потрапив у цей список. Маємо надію сьогодні до кінця дня отримати відповідь від російських колег української Державіаслужби", - зазначив він.

  Пивоварський зауважив, що Україна ввела санкції проти російських авіаперевізників на підставі порушення українського законодавства щодо заборони польотів до окупованого Криму. Водночас, українські авіаперевізники, наголосив міністр, не порушили двосторонньої угоди між країнами. За його словами, Україна всіма можливими методами буде захищати економічні інтереси вітчизняних авіаперевізників. 

  "Міжурядові питання в сфері авіації ми продовжимо вирішувати на рівні дипломатичному через МЗС. Україна буде чітко дотримуватися всіх взятих на себе міжнародних зобов'язань двосторонньої угоди і буде наполягати на виконанні Російської Федерації міжнародного права та двосторонньої угоди", - додав чільник Мінінфраструктури. 

  Нагадаємо, 29 вересня російська державна компанія "Росавіація" направила українським авіаперевізникам повідомлення про заборону польотів у РФ з 25 жовтня. Таке рішення стало відповіддю Україні на санкції через порушення законодавства щодо перельотів до окупованого Криму. 

  Як повідомляв 5.ua, 25 вересня на виконання рішення РНБО Кабмін прийняв рішення про заборону польотів російських авіакомпаній, в першу чергу компаній "Аерофлот" і "Трансаеро" до України. Уряд також заборонив транзитні польоти російських авіакомпаній через територію України, "якщо вони містять товари військового призначення, подвійного призначення або російську військову живу силу". 

  Попередній матеріал
  Аваков і Турчинов випробували нову зброю спецпризначенців Нацгвардії
  Наступний матеріал
  Лідери держав Нормандської четвірки прибули у Париж
  Теги:
  Loading...