moygrad.kiev.ua

Депутати подали законопроект про мораторій на будівництво в зелених і природоохоронних зонах Києва

  Низка народних депутатів пропонують до прийняття нового Генерального плану Києва ввести мораторій на виконання підготовчих і будівельних робіт щодо будь-яких нових і незавершених будівництвом об'єктів у столичних скверах, парках, ботанічних садах на відстані до 100 м від берегів і приток річки Дніпро і від урізу води озер в меженний період.

  Відповідний проект закону №2629 "Про мораторій на будівництво об'єктів на окремих дільницях у Києві" від 10 квітня оприлюднено на веб-сайті Верховної Ради.

  "Прийняття даного проекту закону зупинить неконтрольований процес подальшої незаконної забудови в Києві до прийняття нового Генерального плану Києва", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

  Згідно із законопроектом, також пропонується ввести тимчасовий мораторій на будівництво об'єктів будь-якого призначення на земельних ділянках на островах Дніпра в межах Києва, в урочищах і над ними з крутими схилами і на ділянках з зеленими насадженнями на прибудинкових територіях, а також в охоронній буферній зоні навколо включених до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО об'єктів.

  При цьому автори законопроекту прогнозують, що прийняття законопроекту поліпшить рекреаційні умови в Києві і знизить напругу між жителями столиці та забудовниками.

  Разом з тим, власники розташованої на територіях зазначених об'єктів нерухомості мають право на викуп земельної ділянки, якщо вони внесли авансовий платіж до 1 січня 2015 року.

  Як ми уже повідомляли раніше, Кабмін на засіданні 22 жовтня схвалив проект Закону України "Про введення мораторію на будівництво об’єктів в охоронних (буферних) зонах і на прилеглих територіях об’єктів всесвітньої спадщини, історично сформованих частинах населених пунктів, внесених до Списку історичних населених місць України".

  Попередній матеріал
  Чеські благодійники подарували українській лікарні операційний стіл
  Наступний матеріал
  У 2013-2014 рр. СБУ була вкрай небезпечною для громадян - Наливайченко

  Сьогодні Кабмін розгляне законопроект про зміну утворення та ліквідації місцевих адміністрацій

  Кабмін презентував пакет законопроектів щодо переходу від радянської міліції до європейської поліції

  До 9 травня Рада ухвалить пакет законопроектів з декомунізації - Петренко

  ВР зареєструвала законопроект про відновлення районних рад у Києві