День у Раді: чому не змогли відправити уряд у відставку

Абсолютно безрезультативним виявився сьогоднішній робочий день у парламенті

Значна кількість депутатів засідання проігнорували, тож жодних рішень ухвалено не було. Натомість, рефлексували депутати щодо учорашньої своєї неспроможності відправити уряд Яценюка у відставку.

Напівпорожній зал, відсутність двох фракцій у повному складі і жодного результативного голосування. Так виглядав парламент на другий день після того, як депутатам забракло голосів для відставки уряду.

Про драматичний вечір під поодинокі вигуки "Ганьба" депутатам нагадував голова Верховної Ради. Він сам відставку уряду не підтримав.

"З одного боку, парламент визнав роботу уряду незадовільною. З іншого боку навіть не спромігся відправити його у відставку. Не вирішено жодної кризи. Навпаки її поглибили. Або протягом тижня буде знайдено рішення тут, в парламенті, політичними силами. Або уряд має бути перезавантажений. А якщо потрібно - навіть парламент", - заявив Володимир Гройсман.

"Єврооптимісти" з "Блоку Петра Порошенка" називають такий результат голосування змовою влади й олігархів. "Зібрали фракцію, дали вказівки голосувати про відставку. Про визнання роботи незадовільною – 247, більшість за. Через 15 хвилин голосування за відставку уряду і зникає більшість. Ходили по рядах, обдзвонювали, передавали трубки, казали - тікайте з Верховної Ради, щоб не було голосів за відставку уряду. Причому, казали як цим депутатам, так і тим депутатам", - сказав нардеп Сергій Лещенко.

Заступник голови президентської фракції Олексій Гончаренко винуватцями провального голосування назвав "Опозиційний блок". Мовляв, колишні регіонали критикували уряд і вимагали його відставки, а коли дійшло до справи - повиймали картки для голосування.

Кулуарні домовленості заперечують і в "Опоблоці", і в президентській фракції. "Блок Петра Порошенка" не додав за відставку 39 голосів.

Насправді все лише починається, заявляють вчорашні соратники по коаліції. "Самопоміч", яка в повному складі підтримала відставку Кабміну, у повному ж складі проігонорувала сьогоднішнє пленарне засідання.

Не було в залі і "Батьківщини". Юлія Тимошенко заявила - тепер їх не буде і в коаліції. 

Попередній матеріал
Уряд проводить хибну соціальну й фінансову політику, і Яценюк не змінить своїх поглядів - нардеп
Наступний матеріал
Порошенко зустрівся із лідерами парламентських фракцій "Батьківщина" та "Самопоміч"
Loading...